Dom Aukcyjny Sotheby’s sprzedaje diament za 12 milionów dolarów w kryptowalucie

Kryptowaluty

Sotheby’s, jeden z najbardziej renomowanych domów aukcyjnych na świecie, ogłosił wczoraj sprzedaż drugiego co do wielkości diamentu w kształcie gruszki, […]

Sotheby’s, jeden z najbardziej renomowanych domów aukcyjnych na świecie, ogłosił wczoraj sprzedaż drugiego co do wielkości diamentu w kształcie gruszki, jaki kiedykolwiek został publicznie sprzedany. Co ciekawe nabywca zapłacił za niego w kryptowalucie.

Dom aukcyjny nie ujawnił informacji o zwycięzcy, ale zgodnie z zaktualizowanymi informacjami udostępnionymi na swojej oficjalnej stronie internetowej, tajemniczy oferent zapłacił za diament za kryptowalutami. Sotheby’s ogłosił w czerwcu, że będzie akceptował bitcoin lub ethereum jako formę płatności.

Diament o wartości 12 milionów dolarów

„Key 101.38” sprzedał się za około 12 milionów dolarów, co czyni go najdroższym fizycznym obiektem, jaki kiedykolwiek został wystawiony na aukcji przy użyciu kryptowalut.

Wcześniej, kryptosfera doświadczyła innego historycznego momentu po sprzedaży NFT stworzonego przez cyfrowego artystę Beeple. Jego praca „The First 5000 Days” została sprzedana za ponad 69 milionów dolarów, co czyni ją najdroższym cyfrowym dziełem sztuki w historii. Tym samym Bepple stał się również jednym z trzech najlepiej zarabiających, żyjących artystów na świecie.

Zgodnie z informacją ujawnioną przez Sotheby’s, diament został poddany analizie chemicznej i sklasyfikowany jako typ IIa, czyli „najczystszy chemicznie typ diamentu, który często charakteryzuje się wyjątkową przejrzystością optyczną”. Diament został dostarczony z certyfikatem autentyczności.

Do diamentu dołączony jest raport GIA nr 6193169635, stwierdzający, że diament jest koloru D, bez skazy. Dołączony jest również list klasyfikacji typu diamentu stwierdzający, że diament jest określony jako diament typu IIa. Diamenty typu IIa są najczystszym chemicznie typem diamentu i często mają wyjątkową przejrzystość optyczną. Do raportu GIA dołączono również monograf.

Aukcja była transmitowana na żywo i przyciągnęła niewielu licytujących. Według doniesień, podczas wydarzenia złożono mniej niż tuzin ofert.

Kryptowaluty + sztuka

Scena artystyczna odniosła ogromne korzyści z technologii blockchain i kryptowalut. Wraz z upływem czasu coraz więcej domów aukcyjnych akceptuje kryptowaluty jako środek płatniczy, co pozwoliło im zwiększyć spektrum potencjalnych klientów.

Wkrótce po spektakularnym sukcesie sprzedaży NFT przez Beeple, Phillips wystawił na aukcji dzieło stworzone przez słynnego artystę ulicznego Bansky’ego. Firma zaakceptowała wtedy bitcoin i ether jako formę płatności.

Tagi
aukcja bitcoin btc Diament Ethereum Sothebys

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.