Luno: mieszkańcy biednych krajów kupują kryptowaluty, by poprawić los swoich dzieci

Bitcoin Kryptowaluty

Większość właścicieli kryptowalut z Nigerii, Kenii i RPA kupuje je, aby zapewnić lepszą przyszłość swoim dzieciom. Przynajmniej takie wnioski płyną […]

Większość właścicieli kryptowalut z Nigerii, Kenii i RPA kupuje je, aby zapewnić lepszą przyszłość swoim dzieciom. Przynajmniej takie wnioski płyną z niedawnego sondażu przeprowadzonego przez Luno.

Badanie Luno: kryptowaluty i walka o lepszą przyszłość

Angielska firma Luno przeprowadziła ankietę z udziałem prawie 7000 uczestników z Nigerii, Kenii, RPA, Wielkiej Brytanii, Australii, Indonezji i Malezji. Spółka chciała określić powody, które skłoniły badanych do inwestowania w kryptowaluty. Okazało się, że aż 69% z nich zajmuje się cyfrowymi walutami, aby zapewnić lepsze życie swoim rodzinom.

Spójrzmy na dane dokładniej. 48% inwestorów przeznaczyłoby swoje zyski z BTC na pokrycie przyszłych kosztów edukacji swoich dzieci. 43% chce odłożyć pieniądze, które potem przekaże swoim potomkom. Tylko 3% przyznało, że nie ma żadnych dalszych planów przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

sondaż kryptowaluty

Kryptorewolucja

Marius Reitz – Dyrektor Generalny Luno na Afrykę – określił sytuację w Afryce jako „kryptorewolucję”. Dodał, że kontynent ma wielki potencjał pod tym kątem.

W ostatnich tygodniach dużo uwagi poświęcono skali afrykańskiej rewolucji kryptowalutowej i chociaż jej potencjał jest niezwykle ekscytujący, ważne jest, abyśmy zapewnili, że konsumenci będą angażować się w tę transformację w bezpieczny i odpowiedzialny sposób – powiedział.

Warto jednak dodać, że dużej części mieszkańców Afryki brakuje podstawowej wiedzy na temat kryptowalut. 55% Nigeryjczyków ujawniło, że nie rozumie idei cyfrowych walut, podczas gdy odsetek w RPA i Kenii wynosił w tej kwestii odpowiednio 56% i 64%.

Z jakich powodów w kryptowaluty inwestują zaś mieszkańcy innych regionów świata?

41% Australijczyków przyznało, że inwestuje w kryptowaluty, aby zarobić na nieruchomość. Z kolei inwestorzy z Wielkiej Brytanii, Indonezji i Malezji twierdzą, że chcą w ten sposób zdobyć środki na emeryturę.

To nie koniec. Prawie jedna trzecia inwestorów ma do 10% swojego portfela w aktywach cyfrowych. 12% ma od 11 do 20%, a 10% przeznaczyło od 21 do 30% swoich środków na bitcoiny lub altcoiny

Ponadto badanie wykazało, że posiadacze kryptowalut znacznie częściej posiadają inne rodzaje aktywów finansowych w porównaniu z ogólną populacją. Na przykład 4% uczestników z Kenii stwierdziło, że posiada zarówno aktywa cyfrowe, jak i złoto, podczas gdy wskaźnik ten wzrósł odpowiednio do 39% i 63% w Malezji i Indonezji.

Tagi
Afryka btc kryptowaluty sondaż sondaż kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.