Solana skoczyła w ciągu doby o ponad 20% zdobywając nowe ATH. SOL prześciga Dogecoina

Blockchain Giełdy kryptowalut Kryptowaluty

Kurs Solany w ostatnich dniach niezmiennie rośnie. W ciągu ostatnich 24h wartość SOL skoczyła o 21,61% zdobywając kolejny rekordowy poziom […]

Kurs Solany w ostatnich dniach niezmiennie rośnie. W ciągu ostatnich 24h wartość SOL skoczyła o 21,61% zdobywając kolejny rekordowy poziom 143,33 USD.

Solana kolejne ATH

Solana się nie zatrzymuje

Jeszcze w tym tygodniu pisaliśmy o tym, że kurs Solany przebił kolejną barierę i osiągnął nowy rekord na poziomie 101,58 USD. Wnioskowano, że główną przyczyną tak dynamicznych skoków była tajemnicza zapowiedź projektu „Ignition”, która zwróciła uwagę wielu kluczowych inwestorów na kryptowalutę.

Dziś SOL osiągnął kolejny, rekordowy poziom swojego kursu o wysokości 143,33 USD. Pomogło mu to również przewyższyć Dogecoina pod względem kapitalizacji rynkowej i obecnie znaleźć się na siódmym miejscu w rankingu. Tworząca jedną z najszybszych i najszybciej rozwijających się platform blockchain, sieć Solana stała się domem dla wielu obecnie najpopularniejszych protokołów, w tym takich z DeFi i NFT.

Pomimo lipcowego załamania rynku kryptowalut, gdy 20 lipca ceny wielu cyfrowych aktywów drastycznie pospadały (cena SOL wtedy zaliczyła korektę do poziomu ok. 20 USD), sytuacja powoli zaczyna się normować i większości kryptowalut udało się zacząć odrabiać straty.

Większość walut od tego czasu odbiła się od swoich dołków o 50% lub 100%… Jednakże Solana tak naprawdę dopiero zaczynała swój rajd ku górze. SOL potrzebował zaledwie dwóch tygodni, by podwozić swoją wartość w stosunku do dolara, ale to również nie stanowiło ”kropki nad i” przy walce o rekordy.

SOL najpierw przebił swoją wartość o 400% pod koniec sierpnia osiągając swój All Time High na poziomie 101,48 USD, do czego potrzebował zaledwie sześciu tygodni. Całkiem niezły wynik, ale to nie było jeszcze ostatnie słowo. Obecny kurs Solany wskazuje, że od dnia załamania z 20 lipca kryptowaluta zaliczyła skok o 600%. Taki wynik robi wrażenie.

Przypomnijmy, że rok 2021 Solana rozpoczęła z kursem… 1,5 dolara, co daje wynik 9 000% wzrostu w ciągu roku.

SOL USD wzrost

Źródło: TradingView

Tagi
ATH dogecoin kryptowaluty kurs kryptowalut SOL Solana

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.