za
smartfon sega

Smartfon Saga wyprzedany: cena urządzenia mocno wzrosła przez sukces memecoina BONK

Konferencja Kryptoraport

Smartfon Saga został wyprzedany. Wszystko miało jednak miejsce w szczególnych okolicznościach – wzrostu kursu memecoina BONK.

Smartfon Saga za 5 tys. USD

Smartfon Saga to urządzenie powiązane z marką Solana, jednym z głównych blockchainowych projektów rynku. Ostatnio telefon stał się hitem. Dwa egzemplarze zostały sprzedane na eBay’u za 5000 USD. To ponad ośmiokrotnie więcej niż wynosi cena detaliczna!

Niektórzy płacili za model Saga ponad 3000 USD. 20 urządzeń udało się w weekend sprzedać za ponad 2000 USD. Podkreślmy to: cena pierwotna wynosiła 599 USD. Tyle za smartfon płacono na stronie internetowej Solana Mobile.

Od premiery Sagi, która miała miejsce 8 maja) do każdego nowego telefonu dołączony jest darmowy airdrop tokenów bonk (BONK) o wartości 30 milionów jednostek. Popyt na telefony wzrósł wraz ze skokiem ceny BONK. W praktyce okazało się bowiem, że bonusowy airdrop stał się cenniejszy niż samo urządzenie. W efekcie, jak wspomniałem, od 16 grudnia telefon jest już niedostępny od producenta, bowiem nakład został “wyprzedany“.

Na rynku doszło więc już nie tylko do spekulacji BONK (kupujący zakładają chyba, że kurs memecoina nadal będzie rósł), ale też smartfonów Saga. Jak widać, i na nich można było zarobić po prostu kupując urządzenie od producenta i potem sprzedając na eBay’u.

smartfon saga od Solany

W ciągu ostatnich 30 dni kurs BONK wzrósł o prawie 800%. Powód? Po prostu dość zaskakująca “moda” na jego kupowanie.

Czy inwestowanie w BONK ma dziś sens?

Zapewne wielu inwestorów zadaje sobie dziś pytanie, czy warto kupować BONK. Dziś – choćby patrząc na wykres – można dojść do wniosku, że może być to ryzykowne. Kurs, jak już wspomniałem, w skali miesiąca wzrósł o 800%. Aż prosi się to o korektę. Wykres wygląda też jak klasyczny schemat bańki z chwilową korektą, która poprzedza większy krach. Oczywiście każdy inwestuje na własną odpowiedzialność, ale po takiej mini-hossie cena BONK może mocno spaść.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności