za
meta

Meta tworzy fizyczny sklep dla metaverse w Kalifornii

2022-04-26
Metaverse

Właściciel Facebooka, firma Meta Platforms, dąży do przekształcenia się w lidera metaverse i zamierza uruchomić swój pierwszy fizyczny sklep z tego sektora. Mark Zuckerberg, dyrektor generalny spółki, ujawnił, że sklep “Meta Store” zostanie otwarty 9 maja w kampusie Burlingame w Kalifornii. W lokalu o powierzchni 144 metrów kwadratowych klienci będą mogli obejrzeć i kupić zestawy słuchawkowe VR oraz inne gadżety.

Fizyczny sklep dla metaverse

Według wpisu Zuckerberga na Facebooku, w sklepie będzie można obejrzeć prezentację zestawu Quest 2 VR, zestawu słuchawkowego do wirtualnej rzeczywistości opracowanego przez Reality Labs, urządzenia do rozmów wideo Portal, a także inteligentnych okularów, które firma produkuje wspólnie z Ray-Ban. Klienci będą mogli je też wypróbować, a następnie zakupić w sklepie lub online na stronach internetowych Meta lub Ray-Ban. Miliarder powiedział:

Pierwszy sklep Meta otwiera się w Burlingame w Kalifornii 9 maja! Możesz doświadczyć Quest 2 i wyświetlić to, co przeżywasz, na dużej ścianie dla swoich przyjaciół. To świetny sposób, aby zobaczyć, w jaki sposób nasze produkty łączą ludzi już dziś, a także poznać, co nas czeka w przyszłości, gdy będziemy budować metaverse.

Meta próbuje nowych inicjatyw, aby stawić czoła wiatrom ewoluującego cyfrowego krajobrazu. W zeszłym roku firma co prawda straciła 10 miliardów dolarów na swoim segmencie Reality Lab, mimo to Zuckerberg nie poddaje się i oczekuje, że jego ambitny projekt będzie potrzebował co najmniej dekady lub więcej, aby osiągnąć pełną funkcjonalność.

Martin Gilliard, szef Meta Store skomentował najnowszy ruch w następujący sposób:

Meta Store pomoże ludziom zrozumieć, w jaki sposób nasze produkty mogą stać się bramą do metaverse w przyszłości. Nie sprzedajemy metaverse w naszym sklepie. Mamy jednak nadzieję, że ludzie będą wchodzić i wychodzić, wiedząc nieco więcej o tym, jak nasze produkty pomogą im się z nim połączyć.

meta facebook

Ambitnie i drogo

Meta planuje pomóc twórcom, pozwalając im na sprzedaż wirtualnych przedmiotów w metaverse. Firma przeprowadziła wcześniej testy nowych narzędzi dla twórców na platformie wirtualnej rzeczywistości Horizon Worlds. Garstka z nich mogłaby sprzedawać wirtualne aktywa w budowanych przez siebie światach.

Niemniej jednak pokaźne prowizje w wysokości do 47,5% od sprzedaży aktywów cyfrowych, wraz z dodatkową 17,5% opłatą pobieraną przez Horizon, mogą zniechęcić do korzystania z projektu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności