za
SEC znów atakuje Coinbase

SEC twierdzi, że giełda Coinbase świadomie łamała prawo

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdza, że giełda kryptowalut Coinbase świadomie łamała prawo. Chodzi o przepisy federalne dotyczące papierów wartościowych.

Według SEC, firma otwarcie informowała swoich udziałowców o ryzyku, które związane jest z możliwością uznania jej aktywów handlowych za papiery wartościowe. List SEC jest odpowiedzią na ofensywną obronę prawników Coinbase.

Batalii pomiędzy SEC a Coinbase ciąg dalszy

Wygląda na to, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie zamierza odpuścić giełdzie kryptowalut Coinbase. W oficjalnej odpowiedzi regulacyjnej SEC zaznacza, że Coinbase w momencie przejścia na spółkę publiczną, wielokrotnie informowała swoich udziałowców o ryzyku związanym z możliwymi zarzutami ze strony SEC.

Były to ostrzeżenia odnośnie tego, że kryptowaluty, którymi handluje się na platformie, mogą być uznane za papiery wartościowe. Udziałowcy mieli mieć także świadomość, że tym samym narusza to federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych.

SEC określa Coinbase jako wielomiliardową jednostkę, której doradza wyspecjalizowany zespół prawników. Z tego też powodu celowe ignorowanie obowiązującego prawa odnośnie papierów wartościowych, jest jeszcze bardziej rażące.

Czy to początek kłopotów Coinbase? Co z bitcoinowym ETF?

Coinbase ma coraz większe kłopoty. Mimo tego, że zarówno Cboe oraz BlackRock widzą giełdę jako regulatora bitcoinowego funduszu ETF. SEC ewidentnie chce pokazać giełdzie, że ofensywna strategia obrony, którą wybrali jej prawnicy, nie jest dobrym pomysłem. W odpowiedzi na oskarżenia SEC, prawnicy Coinbase stwierdzili bowiem, że komisja nie ma jurysdykcji nad cyfrowymi aktywami znajdującymi się na giełdzie.

Wszystko zaczęło się od tego, że 6 czerwca SEC wniósł oskarżenie przeciwko Coinbase. Dotyczyło ono domniemanego oferowania niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Działania SEC skierowane przeciwko giełdzie kryptowalut Coinbase oraz Binanse US wprowadziły nerwowość na rynku oraz spory odpływ kapitału. Z sytuacji aktywnie korzysta jednak Azja. Doskonałym tego przykładem jest otwarcie się Hongkongu na kryptowaluty i projekty związane z Web3.

Konferencja w sprawie Coinbase planowana jest na 13 lipca. Dlatego też następne dni i tygodnie z pewnością przyniosą wiele nowych faktów dotyczących tej giełdy kryptowalutowej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności