za
SEC o sztucznej inteligencji

SEC chce wykorzystać sztuczną inteligencję do większej kontroli rynku kryptowalut

Gary Gensler przemawiał podczas szczytu National Press Club, który miał miejsce w Waszyngtonie w poniedziałek 17 lipca. Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd poruszył temat szans, które niesie ze sobą sztuczna inteligencja.

Gensler uważa, że AI może być skutecznie wykorzystana do zwiększenia efektywności kontroli SEC nad sektorem cyfrowych aktywów oraz rynków finansowych.

Gary Gensler widzi wiele zalet sztucznej inteligencji

Według Genslera, sztuczna inteligencja jest przełomem na miarę pojawienia się internetu. Przewodniczący SEC chce, aby w kierowanym przez niego organie personel mógł w coraz większym stopniu wykorzystywać sztuczną inteligencję do codziennych zadań. Gensler twierdzi, że AI pomoże w nadzorze rynku, egzaminach, przeglądzie ujawnień, analizach ekonomicznych oraz przy egzekwowaniu przepisów prawa.

Co więcej, sztuczna inteligencja ma przynieść ludzkości wiele korzyści, jeśli chodzi o rozwój rynków finansowych, medycyny oraz nauki. Jego słowa mają potwierdzenie w rzeczywistości. Już teraz sztuczna inteligencja zmienia oblicze medycyny i przyczynia się do powstawania nowych antybiotyków oraz metod leczenia.

Gary Gensler widzi w AI kolejne narzędzie, które pomoże  w pracy jego komisji. Mimo ubiegłotygodniowej porażki, którą SEC poniósł w sporze sądowym przeciwko firmie Ripple, Gansler daje jasno do zrozumienia, że będzie nadal prowadził dotychczasowe działania wobec podmiotów z sektora kryptowalut.

Sztuczna inteligencja pracująca dla SEC

Kontrola rynku walut z użyciem AI – żaden oszust się nie ukryje

Szef SEC widzi w AI nie tylko zalety i możliwości, ale także spore zagrożenie. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w których sztuczna inteligencja będzie wykorzystywana przez cyberprzestępców.

Gary Gensler przytoczył podczas przemówienia kilka fałszywych prognoz finansowych oraz newsów, które przyczyniły się do dużych strat. Jedną z przytoczonych sytuacji był fake news wygenerowany przez AI o jego rezygnacji z funkcji przewodniczącego SEC. Co ciekawe, Gensler wyraził także swoje zaniepokojenie o sytuację, w której powstanie monopol na narzędzia AI, który negatywnie odbije się na gospodarce i może wywołać duży kryzys finansowy.

Celem wprowadzenia sztucznej inteligencji do działań SEC jest także szybsze wykrywanie przestępców i oszustów na rynku kryptowalutowym. Gensler zapowiedział, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd będzie wyciągać surowe konsekwencje wobec osób wykorzystujących sztuczną inteligencję do oszustw finansowych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności