Wiadomości

SEBA Bank wprowadza na rynek nowy produkt oparty na Bitcoinie. Kolejny krok w adopcji BTC

Szwajcarski bank z siedzibą w Zug, SEBA Bank, zapewniający płynny, bezpieczny i łatwy pomost między aktywami cyfrowymi a tradycyjnymi, wprowadził […]

Data publikacji: 25 czerwca 2020

bitbay

Szwajcarski bank z siedzibą w Zug, SEBA Bank, zapewniający płynny, bezpieczny i łatwy pomost między aktywami cyfrowymi a tradycyjnymi, wprowadził właśnie nowy produkt oparty na Bitcoinie, który pozwala inwestorom uzyskać większy przychód.

Dual Currency Certificate – nowy produkt SEBA Bank

Produkt, zwany Certyfikatem Dwuwalutowym, jest powiązany z kursem wymiany BTC / USD. Jest emitowany z dyskontem do bieżącej ceny bitcoin (instrument bazowy) w stosunku do USD.

Guido Bühler, CEO SEBA Bank AG, powiedział:

„Wprowadzenie Dual Currency Certificate na BTC / USD pokazuje, jak tradycyjna bankowość i finanse kryptowalutowe są zbieżne. Inwestorzy czerpią korzyści zarówno ze stabilności w pełni regulowanego szwajcarskiego banku, jak i z możliwości uzyskania zysków oferowanych przez rynki kryptowalut”.

Stefan Schwitter, dyrektor ds. Rozwiązań inwestycyjnych w SEBA Bank AG, dodaje: „Jest to idealny produkt do wejścia w świat cyfrowych aktywów z jednoczesną optymalizacją zysków”.

Produkt, o którym mowa to tzw. Dual Currency Certificate czyli Certfikat Dwuwalutowy, który jest powiązany z kursem giełdowym BTC/USD. Mianowicie, jeśli w terminie płatności Bitcoina, wynoszącym trzy tygodnie, cena BTC jest jest równa lub wyższa od ceny wykonania, to dany inwestor otrzyma maksymalny zysk na poziomie 3,23%, czyli 44,7% rocznie, jak twierdzi SEBA Bank. Jednocześnie, inwestorzy muszą liczyć się z tym, że stracą wszystkie zainwestowane środki, jeśli cena Bitcoina spadnie w terminie jak wyżej. Zdaniem banku, produkt ten jest skierowany do inwestorów, którzy nie są jeszcze w 100% oddani najbardziej wartościowej kryptowalucie.

„Ten produkt należy traktować jako inwestycję utrzymującą do terminu płatności, czyli nawet jeśli wyniki instrumentu bazowego są stabilne lub dodatnie, cena produktu w tym okresie może być znacznie niższa od ceny emisyjnej”

– ogłosił bank.

Z tzw. Certyfikatu Dwuwalutowego można korzystać od dziś do 7 lipca. Wyemitowano 10 tysięcy certyfikatów o wartości 10 mln dolarów, a minimalna wielkość transakcji to dziesięć certyfikatów wzwyż. Produkt dostępny jest w Szwajcarii jako publiczna oferta oraz w innych krajach w sektorze prywatnym. Wyjątek stanowią Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i inne kraje objęte ograniczeniami.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion