instytucje

Jeśli instytucje przeznaczą 1% na zakup bitcoinów, wartość 1 BTC może wynieść 50 tys dolarów

Wiadomości

Ryan Watkins z Messari – firmy zajmującej się badaniem kryptowalut – przewiduje, że jeśli instytucje przeznaczyłyby tylko 1% swoich aktywów na zakup bitcoina, wówczas kapitalizacja rynkowa BTC mogłaby wzrosnąć do ponad 1 biliona dolarów, a jego jednostkowa cena do 50 000 dolarów.

Badania Watkinsa miały na celu obliczenie wpływu instytucji na cenę BTC. Opierają się one na przykładzie znanego menedżera funduszu hedgingowego Paula Tudora Jonesa, który zainwestował “niski jednocyfrowy procent” swojego portfolio w bitcoina.

Kapitalizacja rynkowa BTC w wysokości 1 biliona dolarów

Watkins przewiduje, że niewielki procent przeniesiony z funduszy inwestycyjnych i fundacji, firm rodzinnych, państwowych funduszy majątkowych, funduszy emerytalnych i funduszy inwestycyjnych do BTC, spowoduje, że na rynek bitcoina trafi 480 miliardów dolarów, świeżych środków.

“Jeśli instytucje przeniosą 1% swoich środków do bitcoina, kapitalizacja rynkowa bez problemu wzrośnie do 1 biliona dolarów, a cena BTC do 50 000 dolarów”.

– oszacował Ryan Watkins, powołując się na badania Chrisa Burniskea. Burkinsk, stwierdził, że w okresie hossy w 2017 roku, przepływy pieniężne z fiatów do kryptowalut, zwykle prowadziły do wzrostu cen bitcoina.

Które instytucje jako pierwsze przeniosą środki na rynek kryptowalut?

Chociaż Watkins uważa, że “bitcoin może nie potrzebować instytucji, aby odnieść sukces”, dodaje, że “jeśli Bitcoin ma zostać przyjętym na globalną skalę, niepaństwowym magazynem wartości, będzie musiał jakoś przekonać inwestorów instytucjonalnych, aby przenieśli swoje majątki do cyfrowych aktywów”. Badacz przewiduje, że fundusze hedgingowe będą pierwszymi podmiotami instytucjonalnymi, które zaczną inwestować w kryptowaluty.

Ryan Radloff, dyrektor generalny wielomiliardowego funduszu powierniczego Kingdom Trust ma odmienne zdanie. Twierdzi on, że jako pierwszy alokację rozpocznie, warty 28 trylionów dolarów, amerykański sektor emerytalny. Argumentuje to tym, że konsumenci już teraz żądają możliwości wpłacania cyfrowych aktywów do swoich funduszy emerytalnych.

Inni analitycy wierzą, że instytucje zostaną przekonane do inwestycji w kryptowaluty, dzięki coraz bardziej przyjaznym innowacjom regulacyjnym w branży cyfrowych aktywów. Jay Fraser z BOX Digital Markets twierdzi, że podmioty instytucjonalne, bardzo mocno zaangażują się w powstający sektor security tokenów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
1 btc bitcoin cena btc instytucje prognozy

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.