chiny

Michael Saylor: Chiny mogą stać się hegemonem na rynku kryptowalut

Michael Saylor z Microstrategy ostrzega, że ​​Chiny mogą stać się hegemonem w ekosystemie kryptowalut, jeśli Stany Zjednoczone nie zaczną działać w tym temacie.

Saylor: Chiny mogą stać się hegemonem

W nowym wywiadzie na konferencji MIT Bitcoin Expo, miliarder przekazał, że jest już nieuniknione, że Bitcoin stanie się podstawowym zasobem na świecie, który może pomóc niejako przemieszczać się po szynach płatności mobilnych na całym globie, wspierając jednocześnie daną walutę fiducjarną.

Jednak Saylor mówi też, że jeśli Stany Zjednoczone nie podejmą żadnej inicjatywy, by przeprowadzić tę rewolucję, to zrobią to Chiny. Uważa, że ​​ten scenariusz jest bardzo pesymistyczny dla USA.

Pytanie naprawdę brzmi: czy Stany Zjednoczone zapewnią technologię, która rozwiąże problem ekonomii monetarnej dla całej planety, czy też zrzekniemy się naszej roli przywódczej? A wszystko to oznacza, że ​​kapitał przeniesie się za granicę, technologia przeniesie się za granicę, a ludzie może nie będą używać języka angielskiego i dolara, używając za to języka chińskiego i chińskiego juana. Nie sądzę, żeby to było dobre dla Stanów Zjednoczonych – powiedział.

saylor chiny

USA muszą otworzyć się na BTC

Dyrektor naczelny Microstrategy mówi, że aby uniknąć przekazania żółtej koszulki lidera Chinom, amerykańskie podmioty muszą zaakceptować Bitcoina.

Portfel mobilny to coś, co trafia do wszystkich na naszej planecie, czy nam się to podoba, czy nie. A jeśli nie będzie opierać się na Bitcoinie kontrolowanym i będącym w posiadaniu amerykańskich inwestorów i amerykańskich firm działających w oparciu o amerykańską technologię, rozpowszechniających amerykańskie wartości, rozprzestrzeniających dolara amerykańskiego, będzie on opierał się na chińskim juanie – twierdzi Saylor.

Dodał, że może dojść do realizacji takiego scenariusza, w którym zamiast dolarów amerykańskich ludzie “będą używać chińskiego juana”, który w pewnym sensie będzie powiązany z BTC.

Uwagi Saylora są jak najbardziej na miejscu, bowiem w tle trwa kolejna odsłona zimnej wojny pomiędzy USA a Chinami. Eksperci sugerują, że jak na razie pomiędzy oboma mocarstwami zachowana jest równowaga. Technologia może jednak przechylić szalę na jedną czy drugą stronę.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin btc Chiny Michael Saylor saylor

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.