Michael Saylor: Microstrategy dokupiło BTC za 15 mln USD

Bitcoin Wiadomości

Microstrategy właśnie zwiększyło swoje zapasy Bitcoinów (BTC), wydając na to kolejne 15 milionów dolarów. O sprawie poinformował na Twitterze dyrektor […]

bitbay zonda

Microstrategy właśnie zwiększyło swoje zapasy Bitcoinów (BTC), wydając na to kolejne 15 milionów dolarów. O sprawie poinformował na Twitterze dyrektor generalny spółki, czyli Michael Saylor.

Saylor: mamy kolejne BTC

Saylor poinformował właśnie, że jego firma zakupiła dodatkowe 253 BTC za około 15 mln USD. Zakupu dokonano po średniej cenie 59 339 USD za 1 BTC. Dodał, że od 5 kwietnia Microstrategy posiada już 91,579 BTC, kupione za 2,226 mld USD po średniej cenie 24 311 USD za Bitcoina. Kryptowalutowy portfel spółki jest teraz warty prawie 5,29 mld dolarów.

Poprzedni oficjalny zakup BTC przez firmę został ogłoszony niemal trzy tygodnie wcześniej, bo 12 marca.

Saylor btcBitcoin w rękach gigantów

Bitcoin coraz częściej staje się aktywem, w które inwestują najwięksi. W tym roku zrobiła to Tesla. Oficjalnie ogłoszono to w lutym, o czym pisaliśmy w tym miejscu. Wcześniej tego typu potencjalny ruch sygnalizował sam Elon Musk, gdy napisał w swoim opisie na Twitterze słowo „Bitcoin”. Samo to sprawiło, że kurs kryptowaluty mocno wtedy wystrzelił.

To jednak nie koniec. Giganci coraz śmielej wkraczają na rynek cyfrowych walut. Goldman Sachs przekazało właśnie, że przygotowuje się do stworzenia pierwszych produktów inwestycyjnych dot. Bitcoina i innych aktywów kryptowalutowych. Te mają pojawić się na rynku jeszcze w drugim kwartale 2021 roku.

 Ściśle współpracujemy z zespołami w całej firmie, aby zbadać sposoby oferowania przemyślanego i odpowiedniego dostępu do ekosystemu [kryptowalut] klientom z sektora prywatnego i jest to coś, co spodziewamy się zaoferować w najbliższej przyszłości – przyznała w rozmowie z CNBC Mary Rich, nowa szefowa ds. aktywów cyfrowych w dziale zarządzania majątkiem prywatnym Goldman Sachs.

To jednak nadal nie koniec tego typu wieści. W nowym wywiadzie dla Bloomberg Finance and Markets, Dawn Fitzpatrick z Soros Fund Management ujawniła, że ​​fundusz interesuje się dziś rynkiem kryptowalut i bierze pod uwagę inwestycje w BTC.

– Uważamy, że cała infrastruktura, jaka jest wokół kryptowalut, jest naprawdę interesująca i poczyniliśmy pewne inwestycje w tę infrastrukturę i uważamy, że jest to dla nas punkt zwrotny. Powiedziałabym, że jest to wszystko, od giełd, [firm] zarządzających aktywami, powierników, po przyziemne raporty podatkowe dotyczące zysków z kryptowalut i wszystko pomiędzy – powiedziała.

Tagi
bitcoin btc inwestycja w btc microstrategy saylor

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.