Goldman Sachs stworzy produkty inwestycyjne oparte na BTC

Goldman Sachs przekazało zaskakujące dla wielu wieści. Bank podobno przygotowuje się do stworzenia pierwszych produktów inwestycyjnych dot. Bitcoina (BTC) i innych aktywów kryptowalutowych. Te mają pojawić się na rynku jeszcze w drugim kwartale 2021 roku.

Goldman Sachs stawia na BTC!

Według CNBC, bank planuje zaoferować swoim klientom produkt oparty na BTC. Przynajmniej początkowo będą mogły z niego skorzystać osoby z grupy VIP – najbogatsi klienci posiadający co najmniej 25 milionów dolarów do zainwestowania.

Mary Rich, nowa szefowa ds. aktywów cyfrowych w dziale zarządzania majątkiem prywatnym Goldmana, mówi, że bank chce ostatecznie zaoferować „pełne spektrum” inwestycji w BTC i inne kryptowaluty.

Ściśle współpracujemy z zespołami w całej firmie, aby zbadać sposoby oferowania przemyślanego i odpowiedniego dostępu do ekosystemu [kryptowalut] klientom z sektora prywatnego i jest to coś, co spodziewamy się zaoferować w najbliższej przyszłości – przyznała w rozmowie z portalem.

Osoby zaznajomione z tą sprawą ujawniają też, że bank czeka już teraz jedynie na zielone światło ze strony organów regulacyjnych, w tym amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz nowojorskiego Departamentowi Usług Finansowych (NYSDFS). Potem nowy produkt ma pojawić się na rynku.

Goldman Sachs btcUcieczka przed inflacją

Rich powiedziała CNBC, że klienci Goldman Sachs szukają ekspozycji na Bitcoina zarówno jako zabezpieczenia przed inflacją w obecnych burzliwych czasach, jak i jako aktywa, na którym mogą zarobić w czasie rewolucji technologicznej.

Doniesienia pojawiają się akurat teraz, czyli w czasie, gdy inny gigant bankowy, Morgan Stanley, ujawnił w zgłoszeniu do SEC, że 12 z jego funduszy inwestycyjnych może pośrednio inwestować w wiodącą kryptowalutę poprzez rozliczane gotówką kontrakty futures i za pośrednictwem firmy Grayscale. Rich mówi, że Goldman Sachs chce zaoferować podobne fundusze inwestycyjne powiązane z Bitcoinem.

– Wciąż znajdujemy się w początkowej fazie [rozwoju] tego ekosystemu; nikt nie wie dokładnie, jak to się rozwinie, ani jaki będzie miało kształt, ale myślę, że można się spodziewać, że będzie to część naszej przyszłości – dodała.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin Blockchain btc Goldman Sachs Goldman Sachs btc inwestycja w bitcoina

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.