Satoshi Nakamoto jako 20 najbogatszy człowiek świata. Wyprzedził nawet Waltonów

2021-03-15 Bitcoin Wiadomości

Majątek Satoshi Nakamoto to jedna z największych fortun na świecie. Żaden ze znanych majątków nie jest jednak unieruchomiony od 10 […]

Majątek Satoshi Nakamoto to jedna z największych fortun na świecie. Żaden ze znanych majątków nie jest jednak unieruchomiony od 10 lat na jednym z kryptowalutowych portfeli.

Odrzuć wszystko, co wiesz o finansach, bogactwie i inwestowaniu, ponieważ świat oszalał. W górę jest w dół. W dół jest w górę. Wyimaginowane zasoby cyfrowe są warte fortunę. Wygląda na to, że każda klasa aktywów jest w trybie pełnej manii
-Brian Warner, Celebrity Net Worth

Przy cenie Bitcoina wynoszącej 61 000 USD tajemniczy twórca kryptowaluty, Satoshi Nakamoto, staje się jednym z 20 najbogatszych ludzi na świecie.

Majątek Satoshi Nakamoto

Powszechnie uważa się, że człowiek o nazwisku Satoshi Nakamoto zarejestrował domenę o nazwie Bitcoin.org w sierpniu 2007 roku. Dwa miesiące później opublikował artykuł zatytułowany „Bitcoin: elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer” i przesłał go na kryptograficzną listę mailingową.

Nakamoto zaimplementował oprogramowanie Bitcoina 3 stycznia 2009 roku. Tego dnia wydobył to „blok Genesis”. Ile wtedy wynosiła jego nagroda? 50 bitcoinów. Te 50 monet z bloku Genesis jest teraz wartych 3 miliony dolarów.

W dużym skrócie, aby łańcuch bloków działał, Satoshi musiał wydobywać 50 monet co 10 minut. Robił to, aż w końcu zgromadził osobisty zapas 1 miliona monet. 1 milion Bitcoinów to 4,8% wszystkich Bitcoinów w obiegu. Ten 1 milion monet leżał nietknięty w jego publicznym portfelu od ponad dziesięciu lat. Nie uzyskano do nich dostępu ani nie wydano ich od stycznia 2009 r.

Portfel Satoshiego Nakamoto przy wartości 61000 dolarów za jednego BTC jest wart 61 miliardów dolarów. Miesiąc temu, kiedy BTC handlowano za 48 000 dolarów, Satoshi był jednym z 30 najbogatszych ludzi na świecie.

Według rankingu najbogatszych ludzi na świecie, Satoshi Nakamoto zajął na chwilę 19 miejsce. I to wtedy, gdy na tę listę wpiszemy także Wladimira Putina z niepotwierdzonym majątkiem o wartości 70 miliardów dolarów. Pozycja twórcy Bitcoina wzrosła nie tylko dzięki cenie najpopularniejszej kryptowaluty. Wpływa na to miał także spadek wartości majątków trzech członków rodziny Waltonów. Ceny akcji Walmarta spadły w ostatnim miesiącu aż o 9%.

Satoshi Nakamoto - osobowość tajemniczego twórcy Bitcoina

Co się stało z Satoshim?

Nikt nie wie. Dwa lata po uruchomieniu bitcoina Nakamoto zniknął z internetu. 23 kwietnia 2011 r. Nakamoto wysłał programistowi Mike’owi Hearn’owi maila o treści: „Zająłem się innymi rzeczami”. Milion BTC należących do Nakamoto nadal leży nietknięte w cyfrowym portfelu.

Jak można nie skorzystać z możliwości “wypłacenia” sobie 61 miliardów dolarów? Może Satoshi Nakamoto nie żyje? A może zdaje sobie sprawę z tego, że przeniesienie swoich środków może mieć katastrofalny wpływ na to, jak zareaguje rynek?

 

Tagi
bitcoin btc majątek satoshi nakamoto Satoshi Nakamoto

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.