model wyceny btc

Michael Saylor: BTC jest sposobem na uzyskanie bezpieczeństwa ekonomicznego

Bloomberg ponownie napisał tekst o Microstrategy – firmie, która przetarła szlaki dla podmiotów, które chcą inwestować w Bitcoina (BTC). W rozmowie z portalem Michael Saylor, który stoi na czele spółki, wytłumaczył, dlaczego jego zdaniem warto kupować kryptowaluty.

Saylor: czy jesteśmy szaleni?

Ponoć inwestorzy nadal zastanawiają się nad sensem strategii Microstrategy.

– Ludzie nadal nie są pewni: czy jesteśmy szaleni, czy też jednak nie? – powiedział Saylor. – Jedynym sposobem na uzyskanie bezpieczeństwa ekonomicznego jest inwestowanie w rzadkie aktywa, które nie zostaną zdegradowane przez ekspansję walutową. Chodzi o otoczenie, które doprowadziło nas do decyzji, że powinniśmy traktować Bitcoina jako aktywo rezerwy skarbowej – wyjaśnił.

Saylor przyrównał Bitcoina do banku, co jednak spotkało się z kpiną Marca Lichtenfelda, głównego stratega ds. dochodów w Oxford Club. Analityk na łamach Bloomberga stwierdził, że kurs BTC jest zbyt niestabilny, by uznać kryptowalutę za bezpieczne aktywo.

Kiedy odkładasz pieniądze w banku, ich wartość nie rośnie ani nie spada o 10 proc. dziennie – powiedział.

Saylor ignoruje jednak obawy dot. zmienności kursu Bitcoina. Przyznał również, że sam zainwestował właśnie pieniądze w aktywa cyfrowe. Krytycy kryptowalut po prostu nie rozumieją ich idei.

– Jeśli cofnąłbyś się o 10 lat, ile osób zgodziłoby się z tym, że Facebook, Google, Apple i Amazon będą właścicielami świata? – pytał.

saylorKurs BTC będzie wyższy

Dodał też, że jako szef firmy wolałby się teraz nawet mocno zadłużać pod przyszłe zyski, niż oszczędzać na zakup Bitcoina za pięć lat. Wtedy, jak uważa, kryptowaluta będzie znacznie droższa.

Jego słowa są zbieżne z działaniami. W lutym jego firma zebrała kolejne 1,05 miliarda USD w ramach oferty sprzedaży obligacji. Inicjatywa miała służyć dokupieniu Bitcoinów. I faktycznie, już 5 marca spółka ogłosiła kolejne zakupy. Z kolei w piątek Saylor napisał na Twitterze, że Microstrategy kupiło kolejne 262 Bitcoiny za 15 milionów USD. Pisaliśmy o tym tutaj.

Microstrategy kupiło dodatkowe ok. 262 Bitcoiny za ok. 15 milionów dolarów, o średniej cenie ok. 57 146 dolarów za Bitcoina

– napisał Saylor na Twitterze.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin btc kurs btc microstrategy saylor
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.