Ktoś przeniósł 12 mln USD w BTC. To kryptowaluty z „ery Satoshi’ego”

2020-10-12 Bitcoin Wiadomości

12 milionów USD w Bitcoinach, które zostały wykopane we wczesnych dniach działania blockchaina kryptowaluty, właśnie są przenoszone wewnątrz sieci. Sprawę […]

12 milionów USD w Bitcoinach, które zostały wykopane we wczesnych dniach działania blockchaina kryptowaluty, właśnie są przenoszone wewnątrz sieci. Sprawę odkrył BTCparser, który zajmuje się śledzeniem danych wewnątrz łańcucha. Pojawiły się teorie, że stoi za tym sam Satoshi Nakamoto.

Satoshi, to ty?

1050 BTC z ery Satoshi’ego, które zostały wydobyte dokładnie w 2010 roku, wypłacono z ich pierwotnego portfela 11 października w 21 oddzielnych transakcjach o wartości 50 BTC każda.

satoshi

Źródło: BTCparser

Firmy zajmujące się analizą kryptowalut i niezależni analitycy próbują śledzić ruchy związane z Bitcoinami, które zostały wydobyte na wczesnym etapie istnienia blockchaina, aby spróbować ustalić, czy może są one własnością Nakamoto. Analitycy blockchaina uważają, że tajemniczy twórca BTC wydobył łącznie milion Bitcoinów, zaczynając kopać od bloku Genesis, który wygenerował w styczniu 2009 roku.

Ostatni transfer to trzecia partia BTC z ery Satoshi’ego, która została przeniesiona w tym roku. Na początku tego miesiąca 50 BTC wydobytych w maju 2010 r. zostało wysłanych na giełdę kryptowalut Bitfinex. Z kolei w maju 50 BTC wykopanych w lutym 2009 r. przeniesiono na inny adres.

Analiza ruchów wewnątrz blockchaina

W tym przypadku bliższe przyjrzenie się sprawie ujawnia też, że ​​jeden portfel, który został utworzony tego samego dnia, w którym przeniesiono na niego Bitcoiny, otrzymał aż 1000 BTC o wartości ponad 11,3 miliona USD.

Według portalu Blockchain.com, portfel, o którym mowa, został następnie opróżniony za pomocą serii transakcji o wartości około 10 BTC każda, z wyjątkiem jednego przelewu o wartości aż 200 BTC.

Pozostałe BTC z ery Satoshi’ego, które również przenoszono się w niedzielę, zostały przesłane na portfel zawierający ponad 22 miliony USD w Bitcoinach, zgodnie z danymi BitInfoCharts.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc satoshi

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.