Blockchain

Samsung chce rozwijać technologię blockchain

Wiceprezes Samsunga twierdzi, że firma będzie kontynuować współpracę z różnymi podmiotami w zakresie rozwoju technologii blockchain, sztucznej inteligencji i sieci […]

Data publikacji: 17 czerwca 2019

bitbay

Wiceprezes Samsunga twierdzi, że firma będzie kontynuować współpracę z różnymi podmiotami w zakresie rozwoju technologii blockchain, sztucznej inteligencji i sieci komórkowej szóstej generacji. Informacja została opublikowana przez Bloomberga dn. 16 czerwca.

Wiceprezes, Jay Y. Lee – który ponoć jest faktycznym decydentem w firmie – przeprowadził ostatnio liczne dyskusje z innymi managerami Samsunga w celu omówienia dalszych kroków w ogólnej strategii giganta dot. nowych technologii.

Blockchain a Samsung

Według Bloomberga, działania zmierzające do wykorzystywania najnowocześniejszych technologii, takich jak blockchain i 6G, są dziś konieczne, by dane przedsiębiorstwo z tego rynku zachowało swoją mocną pozycję. Niejako wymusza to szybko zmieniający się klimat biznesowy i ewolucja strukturalna w branży technologicznej. To wszystko łącznie stanowi nowe i ogromne wyzwanie dla dużych firm. W swoim oświadczeniu, jakie wysłano do Bloomberga, Lee zauważył:

„Powinniśmy stawić czoła wyzwaniu, aby stworzyć nowe podstawy, wychodząc poza zakres ochrony naszych dotychczasowych osiągnięć”.

Innymi słowy, Samsung chce prowadzić dalszą ekspansję rynkową i chce wykorzystać do tego celu np. blockchain.

Smartfony Samsunga

Jak media pisały już wcześniej, kolejne smartfony firmy (także te należące do linii budżetowych) będą ponoć wykorzystywały dobrodziejstwa technologii sieci bloków. Oznacza to, że możemy liczyć na kryptowalutowe portfele czy inne funkcje powiązane z blockchainem.

„Zmniejszymy bariery dla nowych doświadczeń poprzez stopniowe zwiększanie liczby modeli Galaxy obsługujących funkcje blockchain“

-mówił niedawno Chae Won-cheol, starszy dyrektor zarządzający zespołem ds. strategii produktu w dziale biznesowym Wireless Electronics firmy Samsung Electronics. Nie krył wtedy też, że firma ma ambicje w kwestii dalszej ekspansji z nowymi produktami:

„Będziemy również rozszerzać nasze kraje docelowe dla usług po Korei, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.”

Dodał też, że jego firma ma duże ambicje wykraczające poza jej struktury:

„Będziemy rozwijać technologię identyfikacji opartą na blockchain i lokalnych walutach, współpracując z operatorami telekomunikacyjnymi.”

Pewne anonimowe źródło twierdzi, że Samsung może też opracować blockchainowy pakiet dla swoich użytkowników, a nawet wyemitować swój własny token.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion