Blockchain

Samsung chce wspierać adopcję blockchaina za pomocą nowych modeli smartfonów

Samsung chce wspierać adopcję technologii sieci bloków za pomocą swoich nowych smartfonów. Okazuje się, że firmie (i zapewne jej klientom) […]

Data publikacji: 14 maja 2019

bitbay

Samsung chce wspierać adopcję technologii sieci bloków za pomocą swoich nowych smartfonów. Okazuje się, że firmie (i zapewne jej klientom) pomysł z funkcjonalnościami Galaxy S10 spodobał się na tyle, że będą one zastosowane także w kolejnych modelach.

Koreański gigant ma także w swoich planach współpracę z firmami telekomunikacyjnymi. Kooperacja ma być oparta o m.in. uwierzytelnianie tożsamości cyfrowej.

Blockchain a smartfony

„Zmniejszymy bariery dla nowych doświadczeń poprzez stopniowe zwiększanie liczby modeli Galaxy obsługujących funkcje blockchain“

-przyznaje Chae Won-cheol, starszy dyrektor zarządzający zespołem ds. strategii produktu w dziale biznesowym Wireless Electronics firmy Samsung Electronics. Nie kryje też, że firma ma ambicje w kwestii dalszej ekspansji z nowymi produktami:

„Będziemy również rozszerzać nasze kraje docelowe dla usług po Korei, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.”

To nie wszystko. Ekspert dodaje, że korporacja ma duże ambicje wykraczające poza jej struktury:

„Będziemy rozwijać technologię identyfikacji opartą na blockchain i lokalnych walutach, współpracując z operatorami telekomunikacyjnymi.”

Blockchainowe smartfony

Na naszych oczach rodzi się nowa generacja smartfonów. Niedawno media pisały o HTC Exodus 1s – budżetowej wersji zeszłorocznego Exodus 1. Urządzenie ma być jednocześnie węzłem w blockchainie BTC. Cała specyfikacja technologiczna nie jest jeszcze dziś znana. Wiemy jednak, że cena tego cacka będzie dość przystępna, bowiem znajdzie się w przedziale 250-300 USD. Będziemy je mogli kupić pod koniec 3. kwartału br.

Trochę mniej znanym smartfonem jest Finney produkcji izraelskiego Sirin Labs. Startup wypuścił urządzenie na rynek w ostatnim kwartale 2018 r. Rok wcześniej zebrał na jego produkcję środki za pomocą ICO. To cudo technologii jest zarazem fizycznym portfelem na kryptowaluty, który pozwala na bezpieczne je przechowywanie. Niestety rynek brutalnie zweryfikował cele zespołu Sirin Labs. Finney sprzedaje się dziś na tyle słabo, że musiano zwolnić 25% personelu firmy.

Przypomnijmy, że Galaxy S10 Samsunga zasłynął w światku kryptowalut opcją „Samsung Blockchain Key Store”, która pomagała w bezpiecznym przechowywaniu kluczy prywatnych oraz „Samsung Blockchain Wallet”, który obsługuje płatności i przelewy za pośrednictwem cyfrowych walut.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion