za
Sam Altman przeciwnikiem CBDC.

Sam Altman przeciwnikiem CBDC? Wątpi też w przyszłość BTC w USA

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Gościem ostatniego odcinka The Joe Rogan Experience był CEO Open AI. Założyciel OpenAI ujawnił swoje obawy odnośnie przyszłości kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, Joe Rogan poruszył także temat cyfrowej waluty banku centralnego. Sam Altman jest przeciwnikiem CBDC? Okazuje się, że popularyzator sztucznej inteligencji ma negatywne podejście do tej idei.

CEO OpenAI w podcaście The Joe Rogan Experience – mówi o CBDC oraz BTC

Sam Altman w podcaście Joe Rogana wyraził swoje spore zaniepokojenie tym, co obecnie dzieje się w kontekście Bitcoina oraz całego ekosystemu kryptowalut. Altman użył nawet stwierdzenia, że rząd USA prowadzi niejako „wojnę z kryptowalutami. Według niego Bitcoin jest super logicznym i ważnym krokiem na technologicznej ścieżce rozwoju ludzkości. Idea waluty, która nie jest kontrolowana przez żaden rząd na świecie, ma ogromny potencjał.

Działania rządu, a przede wszystkim Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), mają być według Altmana zapowiedzią tego, że przyszłość Bitcoina i kryptowalut w USA jest niepewna. Obawia się on, że daleko idące regulacje oraz interwencja państwa ograniczy rozwój tego bogatego w potencjał i kapitał sektora. CEO OpenAI zaznacza, że rządowa kontrola nad cyfrowym aktywami jest całkowitym zaprzeczeniem idei Bitcoina i kryptowalut.

Sam Altman przeciwnikiem CBDC, choć jego projekt Worldcoin mocno nawiązuje do idei światowej cyfrowej waluty

W podcaście padło wiele ciekawych opinii Altmana na temat rynku kryptowalutowego, jednakże uwagę internautów szczególnie mocno przyciągnęły te o cyfrowej walucie banku centralnego. Czy Sam Altman jest przeciwnikiem CBDC? Otóż okazuje się, że współtwórca projektu Worldcoin jest, jak sam siebie określił, „ogromnym przeciwnikiem” CBDC.

Jego opinia w tym temacie, jako współtwórcy Worldcoina, jest niezwykle interesująca. Ten kryptowalutowy projekt ma bowiem na celu stworzenie cyfrowego obywatelstwa potwierdzającego, że jest się człowiekiem. Taki certyfikat otrzymuje się bez podawania swoich danych, wystarczy skan siatkówki oka. Właściciele World ID dostają także regularny airdrop WLD, czyli kryptowaluty stworzonej do tego ekosystemu.

Wielu internautów zarzuciło Altmanowi hipokryzję, ponieważ z jednej strony krytykuje on CBDC, zaś z drugiej promuje dochód gwarantowany w swoim kryptowalutowym projekcie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności