za
Salwador uruchomił stronę monitorującą krajowe zasoby BTC.

Salwador uruchomił stronę monitorującą krajowe zasoby BTC

Salwador znany jest z działań na rzecz coraz szerszej adopcji Bitcoina. Kraj ten uznał BTC za drugą narodową walutę. Nie powinien zatem dziwić fakt, że Salwador uruchomił stronę, której zadaniem będzie monitorowanie krajowych zasobów BTC. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia państwo zakupiło 7 BTC za ponad 438 000 USD.

Strona skarbca krajowych rezerw BTC – Salwador uruchomił monitoring zasobów Bitcoina

Działania państwa Salwador na rzecz popularyzacji kryptowaluty Satoshiego Nakamoto są często wręcz pionierskie. Można w tym miejscu wspomnieć chociażby innowacyjną kopalnię BTC napędzaną mocą wulkanu. Salwador jest także inicjatorem wielu przedsięwzięć, które następnie rozważane są także przez resztę świata, która chce coraz szerszej adopcji kryptowalut. Jedną z takich innowacji jest wprowadzenie strony monitorującej na żywo krajowe zasoby BTC.

Salwador uruchomił stronę monitorującą krajowe zasoby BTC.

Salwador uruchomił wspomnianą stronę, aby każdy obywatel mógł w czasie rzeczywistym śledzić państwowe rezerwy zdeponowane w bitcoinach. Na obecną chwilę Salwador posiada 5748 BTC o wartości około 360 mln USD. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia rząd dokupił 7 BTC za kwotę ponad 438 000 USD. Warto dodać, że celem rządu jest dodawanie do skarbca 1 BTC dziennie.

Czy inne kraje pójdą drogą Salwadoru?

Ameryka Południowa jest jednym z najlepszych przykładów adopcji kryptowalut w naturalny sposób. Salwador uruchomił swój program zaakceptowania Bitcoina jako narodowej waluty już we wrześniu 2021 roku. Blisko trzyletni staż pozwolił państwu na sprawdzenie wszystkich mocnych i słabych punktów takiego rozwiązania, co doskonale widoczne jest w nowych projektach wprowadzanych przez salwadorski rząd.

Choć większości krajom bardzo daleko jeszcze do trzymania swoich rezerw w BTC, tak szlak przetarty przez Salwador może okazać się w ciągu najbliższych lat, niczym drogowskaz. Kraje Europy i Azji coraz śmielej spoglądają na możliwości, które oferowane są przez cyfrowe aktywa. Świadczyć może o tym chociażby szał na BTC ETF-y na Wall Street. Niemniej jednak, do adopcji BTC na poziomie Salwadoru w krajach szeroko rozumianego Zachodniego Świata, jeszcze spora droga do przebycia.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 542,03 USD-0,83%
Ethereum logo
EthereumETH
3898,55 USD3,74%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,12%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
602,28 USD-0,04%
Solana logo
SolanaSOL
164,61 USD-1,26%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3901,77 USD3,85%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,09%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,85%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,82%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,36 USD-0,28%