za
Wniosek SEC został odrzucony.

Sąd odrzuca wniosek SEC o złożenie apelacji w sprawie Ripple Labs

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Proces pomiędzy SEC a Ripple Labs, czyli twórcą kryptowaluty XRP, trwa od 2020 roku. Po meandrach sądowych procesów, sytuacja coraz bardziej zaczyna się klarować. Sędzia Analisa Torres odrzuciła wniosek SEC o złożenie apelacji.

Po tej informacji wartość XRP wzrosła o 6%. Decyzja sądu sugeruje, że kwietniowe spotkanie SEC i Ripple Labs w sądzie wcale nie musi przebiec na korzyść SEC. Po tej sytuacji z nadzieją patrzą nie tylko zarządcy Ripple Labs, ale także innych firm, przeciwko którym SEC wytoczył procesy.

Wniosek SEC odrzucony. Kurs XRP w górę

Decyzja sądu z dnia 3 października 2023 jest jasna. Sędzia Torres odrzuciła wniosek SEC, ponieważ stwierdziła, że regulator nie spełnił swojego obowiązku wykazania wątpliwości prawnych wymagających rozstrzygnięcia w trybie tymczasowym. Analisa Torres potwierdziła, że żądanie SEC o certyfikację apelacji tymczasowej jest odrzucone, zaś wniosek SEC został uznany za bezprzedmiotowy.

Decyzja sądu odnośnie wniosku SEC.

Warto zaznaczyć, że decyzja ta nie jest całkowitą porażką dla regulatora, ponieważ sędzia Torres zaplanowała kolejną rozprawę na 23 kwietnia 2024. To właśnie wtedy zostaną rozstrzygnięte pozostałe kwestie związane z tą sprawą. Kryptowalutowa społeczność postrzega jednak wiadomość o odrzuceniu wniosku SEC inaczej. Świadczy o tym wzrost ceny XRP o niemal 6% bezpośrednio po ogłoszeniu tej wiadomości, na co wskazują dane z TradingView.

Kurs XRP po ogłoszeniu odrzuceniu wniosku SEC
Źródło – TradingView

Opowieści ciąg dalszy – jak odrzucenie wniosku SEC wpłynie na inne, toczące się procesy?

Decyzja sądu szeroko komentowana jest na portalu X przez analityków kryptowalutowych. Według społeczności to doskonały przykład na to, że SEC może się mylić. Inne procesy wytoczone przeciwko kryptowalutowym firmom wcale nie muszą zakończyć się ich porażką.

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której okazuje się, że SEC wcale nie jest krypotwalutową Alfą i Omegą. Najgłośniejszy przykład ostatnich tygodni to zwycięstwo Grayscale. Chodzi oczywiście o odwołanie od decyzji SEC, który zdecydował się odrzucić wniosek o przekształcenie Bitcoin Trust (GBTC) w spot ETF dla Bitcoina. Inne kryptowalutowe firmy oskarżone przez SEC widzą przez to, że regulator nie jest nieomylny.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności