Drużyna Sacramento Kings emituje własną kolekcję NFT

Blockchain Sacramento Kings

Sacramento Kings, drużyna National Basketball Association (NBA), ogłosiło właśnie powstanie swojej pierwszej kolekcji NFT. Ta jest niejako odpowiedzią na tokeny […]

bitbay zonda

Sacramento Kings, drużyna National Basketball Association (NBA), ogłosiło właśnie powstanie swojej pierwszej kolekcji NFT. Ta jest niejako odpowiedzią na tokeny „NBA Top Shot”. Na aukcję trafi także gadżet związany z zespołem, który może być nie lada gratką dla fanów NBA.

Sacramento Kings emituje NFT

Hitem rynkowym okazała się już słynna kolekcja tokenów „NBA Top Shot” – odpowiedników kart z zawodnikami NBA w świecie blockchaina. Te były powiązane z krótkimi video, które prezentowały najsłynniejsze momenty w historii ligi koszykówki. Teraz tym szlakiem podążają Sacramento Kings.

W 2014 roku drużyna jako pierwszy zespół z NBA zaakceptowała bitcoina jako formę płatności za sprzedaż biletów na swoje mecze. Do tego akceptuje również bitcoiny jako zapłatę za towary w swoim sklepie dla fanów. W 2019 r. Sacramento Kings połączyło jeszcze siły z BlockParty, aby wydać opartą na blockchainie aplikację do gier predykcyjnych, która dała dodatkowo fanom ich własny token — Kings Tokens.

W 2021 roku zespół jako pierwsza i wciąż jedyna drużyna z NBA zaoferował wypłatę wynagrodzeń w bitcoinach zarówno swoim sportowcom, jak i pracownikom. Osoby te mogą zamienić dowolną część wynagrodzenia na BTC.

Teraz przyszedł zaś czas na kolekcję NFT. Ta zawiera 85 unikalnych NFT, które przedstawiają najsłynniejsze wydarzenia z pierwszego sezonu drużyny w NBA. Kolekcja będzie wystawiona na OpenSea i zawiera 84 NFT do kupienia oraz egzemplarz z limitowanej edycji, który trafi na aukcję 22 lipca.

Sacramento Kings

Połączyć świat cyfrowy z rzeczywistym

Według właściciela i prezesa zespołu, Viveka Ranadivé, „ten [limitowany] NFT łączy świat cyfrowy ze światem rzeczywistym, oznaczając kultowy i niezapomniany moment w historii naszej franczyzy”. Do tego dojdzie bowiem fizyczna „Przypinka z okazji otwarcia sezonu 1985”.  Zwycięski licytant otrzyma właśnie tę przypinkę i dwa bilety na mecze otwarcie sezonu 2021-22. Aukcja potrwa do 26 lipca.

Pozostałe NFT są numerowane – posiadają numery od 1 do 84. Będą dostępne w sprzedaży od 22 lipca. Cena za jeden to 500 USD. Limitowany token osiągnie zapewne na licytacji dużo większą kwotę.

Tagi
Blockchain NBA Sacramento Kings technologia tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.