Drużyna Sacramento Kings emituje własną kolekcję NFT

Blockchain

Sacramento Kings, drużyna National Basketball Association (NBA), ogłosiło właśnie powstanie swojej pierwszej kolekcji NFT. Ta jest niejako odpowiedzią na tokeny […]

Sacramento Kings, drużyna National Basketball Association (NBA), ogłosiło właśnie powstanie swojej pierwszej kolekcji NFT. Ta jest niejako odpowiedzią na tokeny „NBA Top Shot”. Na aukcję trafi także gadżet związany z zespołem, który może być nie lada gratką dla fanów NBA.

Sacramento Kings emituje NFT

Hitem rynkowym okazała się już słynna kolekcja tokenów „NBA Top Shot” – odpowiedników kart z zawodnikami NBA w świecie blockchaina. Te były powiązane z krótkimi video, które prezentowały najsłynniejsze momenty w historii ligi koszykówki. Teraz tym szlakiem podążają Sacramento Kings.

W 2014 roku drużyna jako pierwszy zespół z NBA zaakceptowała bitcoina jako formę płatności za sprzedaż biletów na swoje mecze. Do tego akceptuje również bitcoiny jako zapłatę za towary w swoim sklepie dla fanów. W 2019 r. Sacramento Kings połączyło jeszcze siły z BlockParty, aby wydać opartą na blockchainie aplikację do gier predykcyjnych, która dała dodatkowo fanom ich własny token — Kings Tokens.

W 2021 roku zespół jako pierwsza i wciąż jedyna drużyna z NBA zaoferował wypłatę wynagrodzeń w bitcoinach zarówno swoim sportowcom, jak i pracownikom. Osoby te mogą zamienić dowolną część wynagrodzenia na BTC.

Teraz przyszedł zaś czas na kolekcję NFT. Ta zawiera 85 unikalnych NFT, które przedstawiają najsłynniejsze wydarzenia z pierwszego sezonu drużyny w NBA. Kolekcja będzie wystawiona na OpenSea i zawiera 84 NFT do kupienia oraz egzemplarz z limitowanej edycji, który trafi na aukcję 22 lipca.

Sacramento Kings

Połączyć świat cyfrowy z rzeczywistym

Według właściciela i prezesa zespołu, Viveka Ranadivé, „ten [limitowany] NFT łączy świat cyfrowy ze światem rzeczywistym, oznaczając kultowy i niezapomniany moment w historii naszej franczyzy”. Do tego dojdzie bowiem fizyczna „Przypinka z okazji otwarcia sezonu 1985”.  Zwycięski licytant otrzyma właśnie tę przypinkę i dwa bilety na mecze otwarcie sezonu 2021-22. Aukcja potrwa do 26 lipca.

Pozostałe NFT są numerowane – posiadają numery od 1 do 84. Będą dostępne w sprzedaży od 22 lipca. Cena za jeden to 500 USD. Limitowany token osiągnie zapewne na licytacji dużo większą kwotę.

Tagi
Blockchain NBA Sacramento Kings technologia tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.