Chainlink pozyskiwał średnio 1,4 nowych partnerów każdego dnia w 2021 r.

DeFi Wiadomości

Wiodący dostawca usług wyroczni – Chainlink – jak dotąd w ciągu 2021 roku wprowadzał integracje partnerskie w tempie ponad 1,4 […]

Wiodący dostawca usług wyroczni – Chainlink – jak dotąd w ciągu 2021 roku wprowadzał integracje partnerskie w tempie ponad 1,4 dziennie. Według archiwów portalu ekosystemu Chainlink, jak do tej pory w 2021 roku, integrację ogłosiło 281 różnych projektów kryptowalutowych.

Biorąc pod uwagę, że Chainlink zintegrował łącznie 650 projektów, oznacza to, że w samym 2021 roku zostało włączonych 43% partnerów. Dla porównania, w całym 2020 roku z Chainlinkiem zintegrowało się około 250 partnerów.

Podczas gdy wielu partnerów Chainlink to mało znane projekty w początkowej fazie rozwoju, niektórzy z czołowych graczy sektora kryptowalutowego nawiązali ostatnio współpracę z dostawcą wyroczni. Wśród znanych nazw znalazły się m.in. Huobi ECO Chain, Hedera Governing Council i Alchemix.

Funkcja losowości od Chainlink

Coraz więcej projektów wykorzystuje również funkcję Verifiable Random Function (VRF) od Chainlink. Jest to funkcja, która oferuje zdecentralizowanym aplikacjom bezpieczne i zautomatyzowane rozwiązanie do generowania losowości.

Na przykład oparta na blockchainie gra, Infinity Skies, ogłosiła 20 lipca, że nawiązała współpracę z Chainlink w celu sprawiedliwego podziału „łupów” w grze.

Ponieważ łup jest probabilistyczny, a NFT mają realną wartość dla graczy, konieczne jest, aby emitowanie łupów nie mogło być 'rozgrywane'. Chainlink VRF zapewnia inteligentnemu kontraktowi Infinity Skies, który jest odpowiedzialny za otwieranie skrzyń oraz bezpośredni dostęp do odpornej na manipulacje i możliwej do skontrolowania liczby losowej w celu określenia wyników podczas otwierania skrzyń.

– oświadczyło Infinity Skies.

Deweloperzy kryptowalut wymyślili szeroki wachlarz nowatorskich zastosowań dla funkcji VRF Chainlink. PancakeSwap w zeszłym tygodniu również zintegrował VRF dla swojej zdecentralizowanej aplikacji loterii. Inne projekty wykorzystują VRF, aby zapewnić, że nagrody i są wydawane w sposób weryfikowalnie sprawiedliwy.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
Blockchain Chainlink LINK Skies VRF wyrocznia

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.