za
SOL rośnie razem z innymi Altcoinami.

Rywal Ethereum rozpoczął szarżę – SOL rośnie ponad o 8% w 24h

Solana po raz kolejny jest tematem numer 1 rozmów kryptowalutowej społeczności. Rodzima waluta projektu SOL rośnie o ponad 8% w przeciągu 24 godzin. Wartość tej kryptowaluty to teraz 44.41 USD. Choć to zaledwie ułamek ATH SOL, to kryptowaluta znów wspina się na wyżyny. Solana to obecnie największy rywal Ethereum. Czy w trakcie zbliżającej się hossy będziemy świadkami gladiatorskiego pojedynku pomiędzy SOL a ETH?

Wartość SOL rośnie – co jest tego przyczyną?

Kryptowalutowa wiosna zaczyna być coraz mocniej odczuwalna. Rajd BTC w październiku zapewnił stymulację całego rynku kryptowalut. Świetnym tego przykładem jest nieustanny wzrost wartości Solany. SOL poszybował o ponad 88% w przeciągu zaledwie 30 dni według danych z CoinGecko. Tak duży wzrost czyni SOL kryptowalutą, która wzrosła w październiku najwięcej.

Warto zaznaczyć, że Solana uważana jest za konkurencję Ethereum. Zwolennicy sieci Ethereum twierdzą, że wiodąca sieć smart kontraktów oferuje większą stabilność i bezpieczeństwo. Niemniej jednak Solana jest obiektywnie szybsza i zdecydowanie tańsza. To właśnie z tego powodu zwiększa się jej popularność wśród osób chcących wykorzystywać Solanę do budowy aplikacji i rozwiązań web3. Obecnie opłata za gaz na Solanie wynosi 0,000522 USD, podczas gdy średni koszt przeprowadzenia transakcji w sieci Ethereum to 6,58 USD. To zdecydowana różnica. Z tego też powodu Solaną interesują się takie firmy, jak Visa czy Shopify.

Sezon na altcoiny preludium hossy na rynku kryptowalut

Wzrost SOL jest tym bardziej zaskakujący, że kryptowaluta w przeciągu ostatniego roku miała na swoim karku trochę czarnego PR-u. Otóż Solana była silnie związana z upadłą rok temu giełdą FTX. Sam Bankman-Fried był prominentnym zwolennikiem Solany, a giełda FTX inwestowała w liczne projekty związane z tą kryptowalutą.

Jak widać, wystarczył rok, aby Solana znów powróciła do łask inwestorów i zaczęła wykręcać imponujące wyniki. Wzrost zarówno Solany, jak i pozostałych altcoinów sugeruje, że hossa i przełamanie kryptowalutowej zimy na rynku to już nie tylko przypuszczenia, ale fakt. Z tego też powodu w przeciągu najbliższych miesięcy można spokojnie wypatrywać nawet powrotu w okolice ATH z 2021 roku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.