za

Rynek kryptowalutowych kredytów hipotecznych dynamicznie rośnie

Binance Launchpool

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty zostały zintegrowane z tradycyjnymi narzędziami finansowymi, takimi jak np. prepaidowe karty płatnicze. Cyfrowe aktywa zostały również dodane do ofert kont emerytalnych. Teraz zaś mogą pomóc opłacić wkład własny kredytu hipotecznego lub uzyskać konwencjonalną pożyczkę mieszkaniową. Wszystko to wykorzystując bitcoina jako zabezpieczenie.

Konwencjonalne pożyczki mieszkaniowe wspierane kryptowalutami

Obecnie, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, banki wymagają co najmniej 20-procentowego wkładu własnego, jeśli osoba lub para chce kupić dom albo mieszkanie. Na dzień 8 kwietnia 2022 r. średnia cena przeciętnego domu w USA wynosiła 392 000 USD, co oznacza, że ​​kupujący potrzebuje 78 400 USD zabezpieczenia.

Zainteresowani nabywcy domów, którzy chcą wykorzystać swoje aktywa kryptowalutowe do zakupu domu, mogą korzystać z ofert firm takich jak Milo i Abra. W przyszłości także Figure Technologies oraz Ledn zamierzają zaoferować produkty hipoteczne zabezpieczone kryptowalutami.

Do tego istnieje obecnie kilka firm, które oferują pożyczki wykorzystujące aktywa kryptowalutowe jako zabezpieczenie lub planują to zrobić w najbliższej przyszłości. Na przykład drugi co do wielkości pożyczkodawca hipoteczny w USA, United Wholesale Mortgage, już blisko rok temu ogłosił, że zaakceptuje bitcoina (BTC) jako zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Problem w tym, że parę miesięcy później wycofał się z pomysłu.

Dyrektor generalny firmy, Mat Ishbia, powiedział CNBC w październiku 2021 r., że projekt nie był dobrze przemyślany na dany moment.

– Ze względu na obecną kombinację rosnących kosztów i niepewności regulacyjnej na rynku kryptowalut – doszliśmy do wniosku, że w tej chwili nie wykroczymy poza pilotaż – wyjaśnił.

Tymczasem Abra, inna firma świadcząca usługi finansowe, niedawno ogłosiła, że oferuje pożyczki mieszkaniowe oparte na kryptowalutach. Jej prezes, Bill Barhydt, ujawnił, że spółka zaczyna oferować pożyczki mieszkaniowe za pośrednictwem aplikacji Abra’s Borrow i w wyniku partnerstwa z Propy.

– Podczas gdy inwestycje w cyfrowe aktywa gwałtownie wzrosły, większość inwestorów nie jest w stanie wykorzystać swoich zasobów kryptowalut do bezpośredniego sfinansowania najważniejszego zakupu w ich życiu, domu – wyjaśnił Barhydt. – Nasze partnerstwo z Propy rozwiązuje ten problem i jest ważnym krokiem w wypełnianiu luki między kryptowalutami a nieruchomościami – dodał.

Rynek kryptowalutowych kredytów hipotecznych

Oprócz Abra, firma Milo też oferuje hipoteki zabezpieczone kryptowalutami dla osób zainteresowanych zakupem nieruchomości. Milo to startup z siedzibą na Florydzie, który 9 marca 2022 r. zebrał 17 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A. Firma ma w ofercie pożyczki na 30 lat i akceptuje stablecoiny, bitcoina (BTC) oraz ether (ETH). Stopy procentowe wynoszą od 5,95% do 6,95%.

Ledn i Figure Technologies planują zaoferować produkty hipoteczne wspierane kryptowalutami

Platforma Ledn ujawniła z kolei w grudniu 2021 r., że przygotowuje „wprowadzenie na rynek produktu hipotecznego opartego na bitcoinach”. Jednocześnie poinformowała, że ​​zebrała 70 milionów dolarów na rozwój od grupy inwestorów.

Chociaż kredyty hipoteczne Ledn zabezpieczone kryptowalutami nie są jeszcze dostępne, ludzie mogą zapisać się na listę oczekujących dot. tej usługi.

Figure Technologies planuje również zapewnić inwestorom kredyt hipoteczny zabezpieczony kryptowalutami. I w tym wypadku ludzie mogą zapisać się na listę oczekujących, aby uzyskać dostęp do nadchodzącego produktu. Figure ma na celu oferowanie kredytów hipotecznych zabezpieczonych kryptowalutami o wartości do 20 mln USD o różnych stopach procentowych, od 5,99% do 6,018%.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności