za
Robinhood na fali wzrostowej.

Robinhood trafił w dziesiątkę. Platforma zanotowała 75% wzrost obrotu kryptowalutami

robinhood aplikacja rejestracja

Handel kryptowalutami na platformie Robinhood wzrósł w listopadzie o 75%. CEO platformy Vlad Tenev stwierdził, że coraz bardziej realny staje się roczny wzrost przychodów na poziomie „dziewięciu cyfr”. Warto dodać, że platformie Robinhood w osiągnięciu tego kamienia milowego może pomóc obecna sytuacja na rynku kryptowalutowym.

Robinhood idzie po rekord i odrabia straty z trzeciego kwartału

Platforma Robinhood powstała w 2018 roku i stale się rozwija. Vlad Tenev, czyli CEO projektu potwierdził, że firma w listopadzie osiągnęła wzrost wolumenu obrotów cyfrowymi aktywami o 75% w stosunku do października. Informacje te zawarto w formularzu 8-K z 4 grudnia zgłoszonym do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Aktywność na platformie wyższa o 75% stanowi dla giełdy spory zwrot ze względu na spadki z trzeciego kwartału (aż o 55%).

W rezultacie przychody za trzeci kwartał były poniżej szacunków analityków i wyniosły 467 mln USD. Przychody uzyskane na podstawie transakcji spadły o 11% rok do roku, osiągając 185 mln USD, co spowodowane było głównie spadkiem wolumenów kryptowalut w ciągu 2022 roku. Teraz Robinhood może spodziewać się bardziej zyskownego czwartego kwartału z powodu wzrostów na rynku kryptowalut. Doprowadził on do wzrostu całkowitej kapitalizacji o 40% do poziomu 1,6 mld USD w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Robinhood trafia do celu.

Nadchodząca hossa to szansa na maksymalizację zysków dla platform pokroju Robinhooda

To, że kryptowalutowa zima jest już w odwrocie, wiadomo od październikowych wzrostów. Zieleń opanowała rynek cyfrowych aktywów, co doskonale widać po szarży BTC wykonanej w przeciągu ostatnich 30 dni. Warto jednocześnie zaznaczyć, że są to jedynie przedbiegi przed zbliżającą się wielkimi krokami hossą. Halving w kwietniu 2024 czy zatwierdzenie BTC ETF-ów, to newralgiczne wydarzenia, które mogą napędzić kapitalizację na rynku cyfrowych aktywów.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę CEO platformy Robinhood. Vlad Tenev w rozmowie z Yahoo Finance 4 grudnia powiedział, że inwestorzy detaliczni zaczynają ponownie wykazywać zainteresowanie kryptowalutami. Tenev nawiązał do sytuacji z poprzedniego cyklu, kiedy to BTC zbliżał się do historycznych szczytów. Wówczas zainteresowanie mediów i tzw. ulicy, było ogromne. Platforma Robinhood zamierza korzystać na tej zielonej fali. Oprócz wprowadzenia akcji na rynkach w Wielkiej Brytanii, Robinhood w 2024 roku chce także uruchomić handel kontraktami terminowymi (futures), o ile uzyska odpowiednie zgody od organów regulacyjnych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności