Revenue-based financing i kryptowaluty. Nowy trend w finansowaniu startupów.

bitbay zonda

Na początku swojej drogi, każdy startup staje przed trudnymi decyzjami. Jedną z nich jest wybór właściwej formy finansowania, dostosowanej do modelu biznesowego firmy. W ostatnim czasie, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na tzw. revenue-based financing. W tym modelu firmy nie muszą oddawać swoich udziałów i nie wiążą się stałymi ratami kredytów. Zamiast tego, spłacają swoje zobowiązanie w sposób adekwatny do generowanych przychodów. W wielu przypadkach taka współpraca między inwestorami, a biznesem przynosi dobre rezultaty. Na nowe czasy potrzebujemy jednak nowych rozwiązań, dlatego polski projekt RevenueCoin postanowił połączyć tę formę inwestowania z kryptowalutami.

Revenue-based financing i kryptowaluty – poznaj token RevenueCoin

RevenueCoin – nowy token otwierający drogę do inwestycji w najciekawsze startupy jest obecnie w fazie private-sale. Już niebawem pojawi się na globalnych giełdach kryptowalut i będzie dostępny dla inwestorów z całego świata. Zanim jednak to nastąpi, mamy okazję nabyć go na preferencyjnych warunkach w przedsprzedaży.

Fundusz Revenue Capital zaprojektował token w taki sposób, aby w ramach zwrotu za inwestycję, startupy były zobligowane do regularnego skupu tokenów z rynku. Stały popyt na token RVC, a także systematyczne zmniejszanie jego podaży mogą przyczynić się do wzrostów wartości kursu. Zrównoważony portfel starannie wyselekcjonowanych startupów i wsparcie praktyków biznesu to ważne elementy całej koncepcji, w której priorytetem jest dbanie o interesy każdej ze stron.

Dzięki blockchainowi i kryptowalutom, znany od lat model revenue-based financing ewoluuje do bardziej przystępnej formy – zarówno dla inwestorów, jak i startupów. Celem RevenueCoina jest umożliwienie prywatnym inwestorom lokowanie środków na warunkach dostępnych dotychczas wyłącznie dla funduszy Venture Capital.

RBF świetnie przyjął się wśród startupów technologicznych w Stanach Zjednoczonych. Według nowych danych zyskuje on na popularności również na rynkach europejskich. W połączniu z ogromnym trendem, jakim są kryptowaluty, może okazać się jeszcze bardziej atrakcyjny, niż dotychczas. Z jak dużym rynkiem mamy do czynienia? Poniższy wykres dobrze obrazuje wolumeny inwestycji. Jak widzimy, popyt w tym obszarze w ostatnim czasie szybko rośnie.

revenue-based financing

Jak kupić RevenueCoiny?

Jeśli RevenueCoin jest według Ciebie interesującym pomysłem i chciałbyś nabyć token RVC zanim wejdzie na giełdy, jeszcze masz na to szansę. Możesz to zrobić za pośrednictwem oficjalnej strony https://revenuecoin.io/shop/. Zachęcamy również do własnego reasearchu i dokładnego zapoznania się z założeniami projektu w whitepaperze. O nowym tokenie pisaliśmy również szerzej na łamach Bitcoin.pl.

 

 

 

 

Tagi
kryptowaluty private sale rbf revenue based financing revenuecoin rvc startupy token rvc tokeny

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.