Regulation

Republika Południowej Afryki klasyfikuje kryptowaluty jako produkty finansowe

Organ nadzoru sektora finansowego w Republice Południowej Afryki (FSCA) przedstawił projekt rozporządzenia, które zaklasyfikowałoby Bitcoina i inne kryptowaluty jako produkty […]

Data publikacji: 23 listopada 2020

bitbay

Organ nadzoru sektora finansowego w Republice Południowej Afryki (FSCA) przedstawił projekt rozporządzenia, które zaklasyfikowałoby Bitcoina i inne kryptowaluty jako produkty finansowe.

Republika Południowej Afryki ujawnia nowe przepisy dot. krypto

Nowe zasady dot. kryptowalut będą miały zastosowanie do dostawców usług, w tym giełd, doradców i brokerów. Aby prowadzić działalność gospodarczą w kraju, wszyscy oni będą musieli zarejestrować się jako dostawcy usług finansowych.

Zwracając uwagę na rosnące zainteresowanie walutami cyfrowymi, regulator podkreślił, że przedłożony dokument w żaden sposób nie wpływa na status kryptowalut w kontekście innych przepisów prawa i nie ma na celu ich regulacji ani legitymizacji.

„Projekt rozporządzenia jest jedynie tymczasowym krokiem mającym na celu ograniczenie pewnych zagrożeń, które są nieodłącznie związane z aktywami kryptograficznymi”

– powiedział FSCA.

Regulator dodał, że dokument został przyjęty w oczekiwaniu na inne decyzje, które są rozpatrywane przez grupę roboczą ds. regulacji kryptowalut.

Na początku tego roku Międzyrządowa Grupa Robocza ds. Fintech przedstawiła dokument stwierdzający, że kryptowaluta nie może być prawnym środkiem płatniczym w RPA, a jej wykorzystanie musi być ściśle kontrolowane.

Zainteresowanie kryptowalutami w Afryce

W ostatnim czasie Afryka odnotowała wzrost zainteresowania kryptowalutami. W listopadzie 2019 roku Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera, zwrócił uwagę na Afrykę. Dorsey niedawno powiedział, że:

Według badań kryptowaluty posiada około 1,25 mln mieszkańców RPA. To jednak nie pokazuje, ilu z nich aktywnie traduje. Patrząc jednak na ogólny rozwój sytuacji, nic nie wskazuje to na to, że większość z nich to HODLerzy. Jeśli rynek wykaże jakiekolwiek oznaki zbliżającej się hossy, Południowa Afryka będzie w stanie wlać w dzienny wolumen handlu miliony dolarów, a cała Afryka pójdzie ich śladem.

Należy zauważyć, że RPA nie są jedynym krajem, w którym intensywnie inwestuje się w kryptowaluty. Nigeria i Ghana nie pozostają daleko w tyle. Dlatego też Afryka zaczyna się kształtować jako najlepszy z kryptowalutowych ośrodków. Jedyne co jest konieczne, to przekonanie firm do integracji z tym regionem.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion