za
Renault ogłasza partnerstwo z The Sandbox i wchodzi do Metaverse'u

Renault ogłasza partnerstwo z The Sandbox i wchodzi do metaverse’u

robinhood aplikacja rejestracja

Koreański oddział marki Renault, giganta z branży motoryzacyjnej, ogłosił nawiązanie współpracy z The Sandbox, czyli platformą metaverse opartą na Ethereum. Renault Korea, dzięki tej kooperacji, ma na celu umocnienie swojej obecności w wirtualnej rzeczywistości oraz oferowanie swoim klientom wirtualnych doświadczeń motoryzacyjnych.

Renault dołącza do wirtualnej rzeczywistości

Renault, jedna z największych firm motoryzacyjnych na świecie, podpisała umowę partnerską z The Sandbox. Współpraca ta ma pomóc producentowi samochodów zagłębić się wirtualnym świecie metaverse. Koreański oddział firmy będzie odpowiedzialny za wprowadzenie ich ”wirtualnych klientów” do produktów marki.

Oferowane doświadczenia motoryzacyjne mają za zadanie wzbogacenie platformy Sandbox oraz umożliwienie Renault dotarcia do szerszego grona odbiorców. O partnerstwie obu firm wypowiedziała się Cindy Lee, dyrektorka generalna The Sandbox Korea:

To partnerstwo jest doskonałym przykładem współpracy. The Sandbox może rozwijać się bez granic przemysłowych. Jesteśmy w stanie wprowadzić nowe rodzaje doświadczeń, które łączą samochody i zasoby cyfrowe.

Obszar działań partnerstwa oraz charakter doświadczeń, jakie ono dostarczy, nie zostały na dany moment zaprezentowane.

Renault ogłasza partnerstwo z The Sandbox i wchodzi do Metaverse'u

Metaverse i motoryzacja

Renault nie jest jednak pierwszą marką motoryzacyjną, który zamierza wprowadzić swoje produkty w metaverse’ie. Wirtualny świat przyciąga bowiem od dłuższego czasu do siebie wiele korporacji. Przykładowo, Volkswagen zorganizował w kwietniu kampanię reklamową pod nazwą „Game On”. W ramach jej użytkownicy musieli polować na NFT w metaverse’ie.

Nissan, japoński producent samochodów, użył metaverse’u, aby pomóc w wprowadzeniu na rynek jednego ze swoich najnowszych samochodów elektrycznych – Sakura. Firma wykreowała wirtualny świat, w którym potencjalni konsumenci mogli jeździć samochodem, testując jego cechy i formy. Jak informował Nissan, to doświadczenie dało „możliwość nawiązania kontaktu z nowymi odbiorcami, jak nigdy dotąd”. Co więcej, japońska marka stwierdziła, że jest „podekscytowana ich przyszłymi działaniami i będzie nadal wprowadzać nowe, cyfrowe podejścia do swoich produktów”.

Hyundai również zaprezentował przyszłe doświadczenia związane z mobilnością w wirtualnym studiu motoryzacyjnym. Te jest osadzone w wirtualnej rzeczywistości o nazwie Zepeto, zarządzanym przez Naver Z.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności