plaża

Przy południowokoreańskiej plaży zapłacisz w Ethereum

Wiadomości
bitbay zonda

Jak podało ZDNet Korea, plażowicze odwiedzający południowokoreańską plażę Haeundae-gu w Pusan, mogą od teraz płacić za pomocą ETH, we wszystkich sklepach przy plaży.

Zapłać w krypto przy plaży

W zeszłym tygodniu firma BITbeat, zajmująca się rozwojem blockchaina, ogłosiła, że po pomyślnym zakończeniu testów pilotażowych uruchomiła system kryptowalutowych płatności na plaży w Haeundae-gu. Projekt ten ma na celu zwiększenie wygody, przejrzystości i niezawodności płatności kryptowalutowych.

“Mamy nadzieję, że wirtualna waluta używana w systemie Haeundae-gu Beach będzie szerzej stosowana w życiu codziennym. Postaramy się zapewnić [lepsze] środowisko płatności w wirtualnej walucie”

– powiedziała Grupa BITbeat.

Plażowicze mogą kupować parasole, kamizelki ratunkowe i deski surfingowe, a także zapłacić za uprawianie sportów wodnych. Metodami płatności są Ethereum i Musiconomi – bazujące na blockchainie Ethereum – i i mogą być używane we wszystkich portfelach, które obsługują tokeny ERC20.

Sklepy przy plaży zostały wyposażone w kody QR, które prowadzą do adresów portfeli ETH sklepów. W niektórych miejscach,płatności mogą być również dokonywane za pomocą Bitcoina.

BITbeat podał, że czas od płatności do wystawienia paragonu powinien wynosić od 5 do 10 sekund, zależnie od takich czynników jak rozpoznawanie kodów QR i szybkość Internetu. Dodano, że “proces został uproszczony”, aby zapobiec długiemu czasowi oczekiwania na zatwierdzenie.

Kryptowaluty i blockchain w Koreii Południowej

Korea Południowa ma nadzieję na wykorzystanie technologii łańcucha bloków i walut kryptograficznych w gospodarce dotkniętej pandemią koronawirusa. Rząd w Seulu prowadzi rozmowy w celu stworzenia blockchainowego funduszu o wartości 400 milionów dolarów, który miałby pomóc w prowadzeniu projektów związanych z technologią DLT, w tym bezkontaktowych płatności, takich jak właśnie projekt Haeundae-gu beach.

Pod koniec maja informowaliśmy, że południowokoreański uniwersytet w Suseong, wszedł w partnerstwo z Korea Artificial Intelligence Association, czyli KORAIA, w celu utworzenia kampusu na uniwersytecie w Daegu, który będzie nastawiony na rozwój technologii blockchain oraz AI.

Pod koniec lipca południowokoreański rząd ogłosił 20-procentowy podatek dochodowy, od przychodów generowanych z handlu kryptowalutami.

Tagi
adopcja adopcja btc ETH Ethereum

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.