W lipcu znacząco wzrósł ruch na giełdach kryptowalut

Wiadomości bitmain giełdy kryptowlaut giełda kryptowalut

Lipiec był złotym miesiącem dla branży zdecentralizowanych finansów (DeFi). DeFi wzrosło trzykrotnie od pierwszych dni lata, w tym ponad dwukrotnie […]

bitbay zonda

Lipiec był złotym miesiącem dla branży zdecentralizowanych finansów (DeFi). DeFi wzrosło trzykrotnie od pierwszych dni lata, w tym ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego miesiąca. Łączna wartość zablokowana w tym sektorze przekroczyła 4,73 mld dolarów, a kapitalizacja rynkowa całej branży DeFi osiągnęła ostatnio poziom 11,6 mld dolarów.

Zdecentralizowane giełdy

Ruch na zdecentralizowanych giełdach kryptowalutowych (DEX) zwiększył się w drugim miesiącu lata. Jak wynika z danych firmy ICO Analytics zajmującej się analizą kryptowalut, średni wzrost ruchu na zdecentralizowanych giełdach przekroczył 68%, a niektóre z nich odnotowały ponad 150% wzrost liczby odwiedzających.

Według udostępnionych danych, zdecentralizowana giełda Uniswap była niekwestionowanym liderem pod względem wolumenu ruchu sieciowego i tylko w lipcu odnotowała około 1,43 mln wizyt. Tymczasem najbliższa konkurencja IDEX i Compound były odwiedzane 0,705 mln i 0,383 mln razy.

Analitycy przyznali jednak, że ruch sieciowy na zdecentralizowanych giełdach, choć oczywiście jest imponujący, nadal jest dużo mniejszy niż ten notowany przez tradycyjne giełdy. Jak podało ICO Analytics ruch na giełdach tradycyjnych wzrósł w lipcu o 13%.

Giełdy tradycyjne

Branżowi liderzy, czyli giełdy Binance i Coinbase, w lipcu odnotowały ponad 20 mln odsłon. Od czerwca ruch na Binance wzrósł o 9,8% i wyniósł 24,9 mln. Tymczasem Coinbase odnotował wyższy przyrost odwiedzin w ciągu miesiąca. Wyniósł on 18%, co daje 22,5 mln wizyt.

Największy miesięczny wzrost ruchu sieciowego odnotowano na mniejszych giełdach KuCoin i YoBit.net, które odwiedziło ponad 3 mln osób, co stanowi 60% miesięcznego wzrostu.

W międzyczasie na 3 giełdach kryptograficznych odnotowano negatywny trend i spadek ruchu. Znane giełdy instrumentów pochodnych BitMEX i OKEx straciły odpowiednio 1,6% i 6,7% odwiedzających.

BitMEX odnotował rekordowy spadek w lipcu, gdy jeden użytkownik wypłacił z giełdy BTC o wartości ponad pół miliarda dolarów. Wypłata ta przyciągnęła uwagę Komisji Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CTFC), co spowodowało utratę zaufania wśród użytkowników.

Jednocześnie, OKEx był jedną z najlepszych platform handlowych pod względem wolumenu kontraktów terminowych na Ethereum w lipcu.

Tagi
analiza giełdy Bitcoin giełdy kryptowaluty ICO Analysis

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.