Prywatny odrzutowiec za BTC

2020-09-15 Wiadomości

Aviatrade – firma sprzedająca samoloty, wprowadziła nową metodę płatności. Od teraz za luksusowe odrzutowce będzie można zapłacić w kryptowalutach. Gulfstream […]

Aviatrade – firma sprzedająca samoloty, wprowadziła nową metodę płatności. Od teraz za luksusowe odrzutowce będzie można zapłacić w kryptowalutach.

Gulfstream G650ER za 3750 BTC

Zgodnie z raportem opublikowanym przez Business Insider w dniu 13 września, amerykańska firma Aviatrade wystawiła na sprzedaż luksusowy odrzutowiec. Gulfstream G650ER z 2014 roku. Za samolot będzie można zapłacić w Bitcoinie. Jego cena to 40 milionów dolarów (około 3750 BTC w momencie pisania tego artykułu). Właścicielami tego samego modelu są podobno CEO Amazona Jeff Bezos i Elon Musk z Tesli. Gulfstream G650ER jest w stanie pokonać 7500 mil morskich na jednym baku, czyli mniej więcej tyle samo, ile wynosi odległość między Los Angeles a Sydney.

„Akceptujemy Bitcoin jako płatność za wszystkie zakupy bizjetów [biznesowy odrzutowiec]”.

– możemy przeczytać na stronie internetowej Aviatrade.

Prezes Aviatrade, Philip Rushton, powiedział, że użycie walut fiat do zakupu prywatnego samolotu, w wielu krajach może stanowić problem ze względu na regulacje. Kryptowaluty mogą pozwolić ominąć problemy z przepisami dot. przekazów transgranicznych.

Firma póki co nie podała konkretnych cen dla żadnego ze swoich samolotów, jednak oprócz Gulfstreama, Aviatrade wystawił na sprzedaż 13 innych prywatnych odrzutowców biznesowych. Wśród nich znajdują się m.in.  dwa Bombardiery Global 7500s. W czerwcu 2019 r. były one wycenione na 72,8 mln dolarów, czyli ponad 6800 BTC.

Aviatrade nie jest pierwszą firmą

Aviatrade nie jest pierwszą firmą sprzedającą samoloty, która akceptuje krypto. W czerwcu prezes Kaizen Aerospace, Fabrizio Poli, ogłosił w wywiadzie dla Andreasa Antonopoulosa, że „przyjmie płatności w Bitcoin i innych kryptowalutach” za usługi czarterowe i cargo lub zakup prywatnego odrzutowca.

Antonopoulos porównał sprzedaż drogich odrzutowców, do czasu gdy sam sprzedał swojego Mini Coopera za krypto:

„Zrobili szybką jazdę próbną. Zanim wrócili, podpisałem transakcję i miałem całkowitą pewność, że pieniądze, które otrzymałem, są prawdziwe, nieodwracalne, i że są w pełni moje i nie mogą być odebrane, więc to bardzo ułatwiło tego typu transakcję. Widzę, że łatwo przekłada się to na zakup lub sprzedaż samolotu”.

– powiedział Antonopoulos.

Tagi
adopcja aviatrade bitcoin btc samolot

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.