Rosyjski bank bada proces finansowania handlu za pomocą blockchaina

Wiadomości

Szwajcarskie ramię największego banku w Rosji bada proces finansowania handlu oparty na technologii blockchain. Spis treści Blockchain a finansowanie handluKomgoSzwajcaria […]

Szwajcarskie ramię największego banku w Rosji bada proces finansowania handlu oparty na technologii blockchain.

Blockchain a finansowanie handlu

Sberbank Switzerland AG, podmiot zależny największego banku w Rosji, Sberbanku, podpisał właśnie umowę ze szwajcarską platformą ds. finansowania handlu Komgo. Współpraca między dwoma podmiotami ma dotyczyć korzystania z usługi finansowania handlu opartej na technologii blockchain.

Przedstawiciele Sberbank Switzerland AG powiedzieli Cointelegraph, że współpraca z Komgo dotyczy „rosnącej cyfryzacji finansowania handlu”.

Evgeny Kravchenko, szef finansowania handlu w Sberbank, podkreślił, że finansowanie handlu towarami jest strategiczną działalnością Sberbank Switzerland AG. Według dyrektora, Rosja i kraje Wspólnoty Niepodległych Państw to kluczowe rynki firmy. Dodał, że Sberbank Switzerland AG obsługuje również przepływy handlowe na całym świecie.

„W ostatnich latach cyfryzacja finansowania handlu gwałtownie przyspieszyła, zgodnie z potrzebami graczy rynkowych”

– powiedział Krawczenko, dodając, że finansowanie handlu przez Komgo jeszcze bardziej zwiększy efektywność operacji Sbierbanku.

Komgo

Warto przypomnieć, że Komgo to innowacyjny startup zajmujący się finansowaniem handlu, który opracowuje platformę finansowania handlu towarami w oparciu o blockchain Ethereum. Jednym z jego celów jest przyspieszenie transakcji finansowania handlu, a także umożliwienie zainteresowanym stronom śledzenia transakcji.

Sberbank ostatnio mocno wykorzystuje technologię blockchain. Jak poinformowały media, bank współpracuje z główną rosyjską linią lotniczą, S7 Airlines, w kwestii wprowadzeniem systemu sprzedaży biletów opartego na blockchainie. Instytucja podobno rozważa również wprowadzenie własnego stablecoina powiązanego jeden do jednego z rosyjskim rublem.

Szwajcaria nadal stawia na blockchaina

blockchain finansowanie handluZ kolei w Szwajcarii utworzona została nowa grupa mająca na celu promowanie badań i wspieranie blockchainowych firm. Chodzi o Ticino Blockchain Technologies Association, które powstało we współpracy z Uniwersytetem Południowej Szwajcarii (Università della Svizzera Italiana – USI), oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych i Sztuki Południowej Szwajcarii (SUPSI).

Celem grupy jest wspieranie badań i firm z sektora blockchaina oraz promowanie badań naukowych w zakresie tej właśnie technologii.

Pozostali członkowie wchodzący w skład grupy to: Bitcoin.com, Copernicus Holdings, Eligma, Euronovate, Eventboost, Pangea Blockchain Fund, Poseidon Group, Quadrans Foundation, StrongBlock.io, Superflat i Szwajcarskie Konsorcjum Blockchain.

Tagi
Blockchain finansowanie handlu Rosja

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.