Wiadomości

Szwajcarska grupa stworzona, aby wspierać nowe blockchainowe firmy

Utworzona została nowa grupa mająca na celu promowanie badań i wspieranie blockchainowych firm. Ticino Blockchain Technologies Association Ticino Blockchain Technologies […]

Data publikacji: 14 września 2020

bitbay

Utworzona została nowa grupa mająca na celu promowanie badań i wspieranie blockchainowych firm.

Ticino Blockchain Technologies Association

Ticino Blockchain Technologies Association powstawło we współpracy z Uniwersytetem Południowej Szwajcarii, znanym również jako Università della Svizzera Italiana (USI), oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych i Sztuki Południowej Szwajcarii (SUPSI).

Celem grupy jest wspieranie badań i firm z sektora blockchain oraz promowanie badań naukowych w zakresie tej właśnie technologii technologii.

Pozostali członkowie wchodzący w skład grupy to Bitcoin.com, Copernicus Holdings, Eligma, Euronovate, Eventboost, Pangea Blockchain Fund, Poseidon Group, Quadrans Foundation, StrongBlock.io, Superflat i Szwajcarskie Konsorcjum Blockchain.

„Blockchain to dzisiaj szeroko dyskutowana technologia. Często mówi się, podobnie jak w przypadku pojawienia się Internetu, że technologia ta może zmienić wiele rzeczy mających bezpośredni wpływ na różne sektory poprzez ulepszenie łańcuchów dostaw, systemów finansowych i płatniczych, firm notarialnych, procesów biznesowych i rządów. Są to czasochłonne procesy, które wymagają badań, nowych umiejętności, szkoleń, inwestycji, eksperymentów i zmiany mentalności”.

Grupa dodała, że rosnące zainteresowanie blockchainem skłoniło środowiska akademickie i firmy prywatne do zastanowienia się nad stworzeniem studiów w zakresie tej technologi i zachęcenia nowych blockchainowych firm do tworzenia nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników.

Blockchain i kryptowaluty w Szwajcarii

Pod koniec lipca informowaliśmy, że ze względu na masowy rozwój stablecoinów w 2020 roku, społeczność kryptowalutowa założyła w Szwajcarii Międzynarodowe Stowarzyszenie Stablecoinów. Nazywana World Stablecoin Association, lub WSA, organizacja z siedzibą w Genewie, ma być uruchomiona przez giełdę kryptowalut – VirgoX i blockchainową firmę Global Digital Assets, lub GDA Capital.

Dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że Atupri Health Insurance rozpoczęło współpracę z kryptowalutową firmą finansową Bitcoin Suisse. Współpraca ma na celu umożliwić płatności w BTC i ETH dla 200 000 klientów korzystających z usług ubezpieczyciela. Firma Atupri, z siedzibą w Bernie, nie będzie sama posiadać żadnych aktywów cyfrowych. Będzie ona otrzymywać płatności we frankach szwajcarskich po wymianie BTC lub ETH przez Bitcoin Suisse.

 

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion