Portfel Calibra zmienia nazwę na Novi

Wiadomości
bitbay zonda

Należący do Facebooka cyfrowy portfel Calibra zrobił rebranding i zmienił nazwę na Novi. Firma podzieliła się także nowymi informacjami dotyczącymi projektu.

Calibra zmienia nazwę, aby uniknąć pomyłki

Jak powiedział przedstawiciel Novi, głównym powodem zmiany było uniknięcie pomyłki z kryptowalutą Libra.

“Kiedy ogłosiliśmy kryptowalutę Libra i portfel Calibra w czerwcu zeszłego roku, chcieliśmy pokazać, że Calibra, portfel cyfrowy, jest ściśle powiązany z Librą, globalnym systemem płatności. Obie marki zrodziły się z tej samej wizji, aby dać ludziom większy dostęp do globalnej gospodarki. Stwierdziliśmy jednak, że Calibra i Libra brzmiały zbyt podobnie, a ludzie mylili się, więc postanowiliśmy wprowadzić między nimi pewne rozróżnienie”.

Nowa nazwa, która pochodzi od łacińskich słów “novus”, czyli “nowy” i “via” czyli “droga”, ma na celu pokazanie, że produkt stworzony przez Facebooka nie będzie jedynym portfelem opartym o blockchain Libry.

“Mamy nadzieję, że Novi będzie jednym z wielu portfeli”

– powiedział rzecznik projektu.

Według oficjalnego komunikatu prasowego, portfel Novi zostanie wydany jako samodzielna aplikacja. Będzie on także zintegrowany z Messengerem i WhatsApp – dwoma komunikatorami należącymi do Facebooka, posiadającymi łącznie ponad 3 miliardy użytkowników.

Wszyscy użytkownicy będą musieli przejść przez proces weryfikacji dokumentów, a “w całej aplikacji zostanie wbudowana ochrona przed oszustwami”.

Chociaż nowy projekt portfela ma “reprezentować płynny ruch walut cyfrowych”, to obecnie nie planuje on obsługiwać żadnych innych kryptowalut, niż tych stworzonych przez Facebooka. Libra będzie reprezentowana przez stablecoiny takie jak LibraUSD, LibraEUR i LibraGBP, a także wielowalutową cyfrową monetę LBR.

Libra wprowadziła szereg zmian

Na początku tego roku stowarzyszenie “Libra Association” wprowadziło szereg zmian, aby uczynić projekt bardziej atrakcyjnym dla organów regulacyjnych. Złożyła ona wniosek o licencję systemu płatności do szwajcarskiego organu nadzoru finansowego FINMA. Zaktualizowała również swój Whitepaper, aby zaprezentować lepszą strategię na przyszłe działania projektu. Zasadniczo, zmiany polegają na tym, że niektóre działania użytkowników sieci zostaną ograniczone.

Aby jeszcze bardziej podkreślić swoje zaangażowanie w przestrzeganie przepisów, Stowarzyszenie Libra zatrudniło finansowych weteranów takich jak Robert Werner i Stuart Levey. Są oni specjalistami w dziedzinie przestępczości finansowej. Werner może pochwalić się współpracą z podmiotami takimi jak Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), Goldman Sachs i Merrill Lynch. Stuart Lavey natomiast był głównym prawnikiem HSBC Holdings.

Tagi
Calibra facebook libra libra libra kryptowaluty libracoin novi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.