Bitcoin

Populacja wielorybów BTC jest najwyższa w historii

Według danych firmy analitycznej Glassnode, liczba wielorybów, czyli adresów przechowujących więcej niż 1000 BTC (18,9 mln dolarów w momencie pisania […]

Data publikacji: 26 listopada 2020

bitbay

Według danych firmy analitycznej Glassnode, liczba wielorybów, czyli adresów przechowujących więcej niż 1000 BTC (18,9 mln dolarów w momencie pisania tego artykułu) po raz pierwszy od 2016 roku osiągnęła ATH.

Liczba wielorybów po raz kolejny przekroczyła 2000, po tym jak Bitcoin dotknął szczytu na poziomie 19 666 dolarów. Zazwyczaj to, że grube ryby zaczynają akumulację, sygnalizuje rozpoczęcie byczego cyklu. Dokładnie tak było w 2016 roku, tuż przed ostatnią hossą. Wg danych udostępnionych przez firmę Santiment, osoby posiadające ponad 1000 BTC cały czas akumulują Bitcoiny, nawet przy poziomie 19 tys. dolarów.

W międzyczasie, portfele przechowujące do 1 BTC, sprzedawały swoje monety już przy cenie 13,5 tys dolarów. Oznacza to, że inwestorzy ci przegapili ostatni rajd byków.

Nowe wieloryby na rynku

Nowymi wielorybami wg Pantera Capital stały się firmy Paypal i Square. Według funduszu hedgingowego Paypal i Cash App wykupują łącznie 70% wszystkich świeżo wydobytych Bitcoinów. Co więcej w rękach korporacji znajduje się ponad 840 tys. BTC, a to przekłada się na 4,01 % podaży.

Wygląda na to, że jednym z głównych powodów dla których za Bitcoina w ostatnich dniach musieliśmy zapłacić ponad 70 tys. złotych mógł być niedobór monety.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion