Ponad 600 bitomatów na całym świecie

Biznes

Bitomaty czyli bitcoinowe bankomaty cieszą się coraz większą popularnością a ich ilość stale rośnie. Obecnie na całym świecie jest już […]

bitbay zonda

Bitomaty czyli bitcoinowe bankomaty cieszą się coraz większą popularnością a ich ilość stale rośnie. Obecnie na całym świecie jest już ponad 600 bitomatów a dziennie średnio przybywa ich około 2-3.

 

 

Bitomaty czyli bitcoinowe bankomaty cieszą się coraz większą popularnością a ich ilość stale rośnie. Obecnie na całym świecie jest już ponad 600 bitomatów a dziennie średnio przybywa ich około 2-3.

 

Największe skupisko bitmomatów znajduje się w Ameryce Północnej. Rekordzistą są Stany Zjednoczone z 275 bitomatami oraz kanada – 100 maszyn.

 

Drugim kontynentem z największym zagęszczeniem bitomatów jest Europa. Tu rekordzistą jest Wielka Brytania(33) następnie Hiszpania(18), Finladnia(15), Czechy(12) i Austria(12). Na końcu listy jest niestety Polska z 2 obecnie działającymi bitomatami w Warszawie.

 

atm4

Coin ATM Radar

 

Kolejnym kontynentem jest Azja. Tu ulokowanych jest 43 bitmomatów. Krajem w których bitmomatów nie uświadczymy jest Rosja, gdzie od 2014 roku korzystanie z Bitcoina jest zakazane. Bitcoin uznawany jest za nielegalny w Rosji substytut/zamiennik pieniądza a za używanie nielegalnej waluty i jej emisję grozi wysoka kara, według ostatnich propozycji Ministra finansów nawet do 4-7 lat więzienia. Bitomatów również nie znajdziemy np. w Indiach, Wietnamie, Bangladeszu, Pakistanie, Iraku, Iranie i Afganistanie

 

Następnie Australia i Oceania(27), Południowa Ameryka(2) i Afryka z zaledwie jednym Bitomatem w RPA (Johannesburg).

 

ATM continent

Coin ATM Radar

 

Zdecydowanym liderem pod względem wyprodukowanych i działających aktualnie bitomatów jest amerykańska firma Genesis Coin (180). Drugą pozycję zajmuje również amerykańskie Lamassu(140) i kolejno czeskie GeneralBytes(86) oraz kanadyjski BitAccess(68)

 

ATM producenci

Coin ATM Radar

 

Najwięcej bitmomatów jest jednokierunkowych (60%) czyli umożliwiających wyłącznie zakup BTC. Bitmomaty dwukierunkowe, umożliwiające zarówno zakup BTC jak i ich sprzedaż stanowią prawie 40% runku.

 

Zdjęcie: Flickr.com/Halans

 

Tagi
ATM bitcoin bitcoinomat bitomat btc wymiana wymiana bicoinów

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.