za
Podsumowanie262

Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 26.02.2018

2018-02-26
Podsumowania
European Halving Party 2024

Circle przejmuje giełdę Poloniex, Władimir Putin: Rosja potrzebuje łańcucha bloków.

 

 

Circle przejmuje giełdę Poloniex

 

Oferująca usługi portfela oraz przetwarzania płatności kryptowalutowych, bostońska firma Circle przejmuje popularną krypto-giełdę Poloniex.

 

„Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, iż z dniem dzisiejszym, 26 lutego, Poloniex połączy siły z zespołem Circle, dalej budując na naszych fundamentach, aby w dalszym ciągu rozwijać naszą platformę, zwiększać nasz globalny zasięg i przyspieszać rozwój ekosystemu kryptowalut w nadchodzących miesiącach i latach.” – czytamy w oświadczeniu zawartym na stronie internetowej giełdy Poloniex.

 

Według magazynu Fortune, koszt nabycia giełdy mógł oscylować w granicy 400 mln. dolarów.


 

Władimir Putin: Rosja potrzebuje łańcucha bloków

 

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin wyraził mocną aprobatę dla technologii łańcucha bloków podczas dyskusji z Hermanem Grefem, prezydentem największego rosyjskiego banku, Sberbank.

Nagranie ze ww. spotkania opublikował na portalu YouTube, kanał Russia Insight:

 

Gref przyznaje, iż również jego bank pracuje obecnie nad wprowadzeniem rozwiązań opartych o technologię łańcucha bloków. Zwraca jednak uwagę na brak odpowiedniej kadry profesjonalistów w tej dziedzinie i konieczność prowadzenia stosownych działań edukacyjnych w tym zakresie.

 

Dyrektor Sberbanku sugeruje również wprowadzenie „precyzyjnych regulacji” do krajowego sektora kryptowalutowego, jak dodaje jednak, „regulacji, które nie oznaczać będą zakazu”

 

„Wymagana jest ostrożność, jednak jasnym jest, że potrzebujemy legislacji w tej materii, ponieważ technologia ta posiada ogromny wpływ [na rynek finansowy]” – dodaje Gref.

 

W odpowiedzi, prezydent Putin zamiast na regulacjach pragnął skupić się jednak na ogromnym potencjale jaki niesie ze sobą technologia łańcucha bloków, podkreślając jej znaczenie również dla gospodarki i finansów Rosji:

 

„Obywatele naszego kraju mogą zapytać: Dlaczego potrzebujemy tego wszystkiego? Mamy przecież wszystko. Mamy ropę, gaz, węgiel, metale najróżniejszego rodzaju, złoto, platynę, diamenty… Przemysł rozwija się całkiem szybko. Nasza baza intelektualna znajduje się na bardzo wysokim poziomie. Potrzebujemy jednak dalszego rozwoju! Tego nam właśnie potrzeba. I musimy się z tym pospieszyć”.

 

Pragnąc podkreślić powagę sytuacji w tej materii Putin posługuje się barwnym porównaniem, które zacytować miał mu ponoć jeden z byłych ministrów jednego z krajów arabskich:

 

„Epoka kamienia łupanego nie skończyła się dlatego, że skończyły się kamienie, ale dlatego że pojawiły się nowe technologie” – stwierdza Putin dodając: „Na świecie pojawiają się teraz nowe technologie. I ten kto spóźni się w tym wyścigu będzie natychmiastowo … chciałbym to podkreślić … zostanie bardzo szybko skazany na pełną zależność od tych którzy przodują w tychże procesach. Rosja nie może sobie na to pozwolić”.

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności