za
podsumowanie232

Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 23.02.2018

2018-02-23
Podsumowania

Wenezuela stawia na kryptowaluty, nowa zintegrowana aplikacja desktopowa dla portfela sprzętowego Ledger Wallet, osiemdziesięcioletni inwestor z Singapuru zwiedza Australię płacąc jedynie w kryptowalutach.

 

 

 

Wenezuela stawia na kryptowaluty, nowa zintegrowana aplikacja desktopowa dla portfela sprzętowego Ledger Wallet, osiemdziesięcioletni inwestor z Singapuru zwiedza Australię płacąc jedynie w kryptowalutach.

 

Wenezuela stawia na kryptowaluty

 

Trzy dni po uruchomieniu przedsprzedaży narodowej kryptowaluty Wenezueli, petro, prezydent tego kraju Nicolas Maduro zadeklarował, iż służby państwowe jak i niektóre państwowe firmy w tym kraju, będą akceptować płatności również w innych kryptowalutach.

 

Plany stworzenia narodowej kryptowaluty zostały ogłoszone przez Maduro jeszcze w grudniu zeszłego roku. Miała być ona m.in. sposobem na ominięcie amerykańskich sankcji i wyjście kraju z pogłębiającego się kryzysu ekonomicznego, czego efektem był również drastyczny spadek wartości narodowej waluty Wenezueli, boliwara. Wartość petro ma być oparta w dużej mierze na wenezuelskich zasobach ropy naftowej oraz złota.

 

Oprócz petro, inne kryptowaluty mają być akceptowane również w niektórych lokacjach turystycznych w tym kraju, włączając w to tamtejsze lotniska, jak również niektóre przygraniczne stacje benzynowe.

 

Kilka dni temu do mediów dotarła również informacja jakoby Polska miała zaoferować Wenezueli dostawy żywności i lekarstw w zamian za kryptowalutę petro. Ministerstwa Finansów oraz Spraw Zagranicznych naszego kraju zdementowały jednak tę informację.


 

Nowa zintegrowana aplikacja desktopowa dla portfela sprzętowego Ledger Wallet

 

O tym jak będzie wyglądać nowa aplikacja, twórcy popularnego, bezpiecznego portfela sprzętowego Ledger Wallet poinformowali na oficjalnej stronie internetowej projektu.

 

Natywna aplikacja dla systemów Windows, macOS, Linux, Android oraz iOS ma umożliwiać zintegrowane zarządzanie ponad 20 kryptowalutami obsługiwanymi przez sprzętowe portfele Ledger, w tym: Ledger Nano S i Ledger Blue. Wszystko to bez konieczności współpracy z Google Chrome ani Chromium, jak było dotychczas.

 

Premiera aplikacji desktopowej została zaplanowana na drugi, mobilnej zaś na trzeci kwartał tego roku. Przyszłe aktualizacje zakładają również dodanie wsparcia dla kolejnych ponad 100 kryptowalut.


 

Osiemdziesięcioletni inwestor z Singapuru zwiedza Australię płacąc jedynie w kryptowalutach

 

Wiemy o nim, że nazywa się Robert, pochodzi z Singapuru zaś swojego majątku dorobił się inwestując w bitcoiny. Teraz tajemniczy inwestor postanowił wybrać się na wakacje do Australii, płacąc za wszystko jedynie za pomocą bitcoinów i, w razie konieczności, innych krytpowalut.

 

Dokładny cel podróży, położone na wschodnim wybrzeżu Australii, Brisbane, wydaje się nie być przypadkowy. Według lokalnego portalu Travelbybit, umożliwiającego wyszukiwanie punktów handlowo-usługowych w tym kraju, które akceptują krypto-płatności, Brisbane ma ich do zaoferowania naprawdę bardzo wiele, włączając w to: hotele, restauracje, bary, kluby nocne, sklepy detaliczne, kawiarnie, środki transportu, punkty wynajmu aut, biura nieruchomości, salony kosmetyczne czy galerie sztuki.

 

Kilka dni temu, wprowadzenie akceptacji płatności kryptowalutowych ogłosił również port lotniczy w Brisbane.

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności