za
Podsumowanie212

Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 21.02.2018

2018-02-21
Podsumowania
Binance Launchpool

Giełdy Coinbase i Bitfinex wprowadzają obsługę SegWit, Bitfinex nawiązuje współpracę z holenderskim bankiem ING Groep NV.

 

 

 

Giełdy Coinbase i Bitfinex wprowadzają obsługę SegWit, Bitfinex nawiązuje współpracę z holenderskim bankiem ING Groep NV.

 

Giełdy Coinbase i Bitfinex wprowadzają obsługę SegWit

 

Coinbase oraz Bitfinex, jedne z największych giełd kryptowalutowych na świecie, wprowadzają obsługę dla protokołu Segregated Witness (SegWit), mającego stanowić odpowiedź na problemy sieci Bitcoin związane m.in. z jej skalowalnością i bezpieczeństwem.

 

„Implementacja SegWit oznacza korzyści dla użytkowników Bitfinex w postaci mniejszych opłat transakcyjnych za wypłaty BTC (szacunkowo 15 procent) i skrócenia czasu przetwarzania transakcji w sieci Bitcoin” – czytamy w oświadczeniu Bitfinex, które wczoraj zadeklarowało pełne wsparcie dla protokołu.

 

Nieznacznie z tyłu pozostaje Coinbase. W jednym z tweetów giełda poinformowała, iż zakończyła właśnie fazę testów w tym zakresie. Jak zapewniają przedstawiciele giełdy, obsługa protokołu ma być „w 100%” gotowa w połowie przyszłego tygodnia.

Więcej na temat SegWit możecie przeczytać tutaj.


 

Giełda Bitfinex nawiązuje współpracę z holenderskim bankiem ING Groep NV

 

Jest to pierwszy bank, który potwierdził swoje powiązanie z giełdą, odkąd ta, w marcu zeszłego roku zakończyła współpracę z Wells Fargo. Fakt ten potwierdza przedstawiciel ING Groep NV, Harold Reusken.

 

Wszystko sprowadza się do kontrowersji wokół cyfrowej monety Tether, emitowanej i dystrybułowanej przez firmę Tether oraz giełdę Bitfinex, obie znajdujące się w rzeczywistości pod tym samym zarządem.

 

Według zapewnień firmy Tether, każda emitowana moneta Tether posiada realne pokrycie w postaci jednego amerykańskiego dolara. Na obecną chwilę w obiegu znajduje się około 2,3 miliarda monet Tether. Oznacza to, iż firma powinna dysponować jednocześnie taką sama ilością dolarów.

 

Niestety, już od blisko roku ani Tether ani Bitfinex nie podają do publicznej wiadomości danych na temat banków z którymi współpracują. Naturalnie, zrodziło to powszechne obawy, iż mogą one w rzeczywistości nie dysponować zadeklarowanymi środkami we wskazanej wysokości.

 

Dotychczasowe deklaracje obu firm w tej kwestii były, mówiąc łagodnie, bardzo „mgliste”. Niedługo po zakończeniu współpracy z Wells Fargo, jeden z dokumentów udostępnionych w sieci miał wskazywać nawet na współpracę giełdy Bitfinex z jednym z polskich banków – Bankiem Spółdzielczym w Skierniewicach. Jego przedstawiciele nie potwierdzili jednak tych informacji.

 

W styczniu tego roku Bitfinex zerwał również współpracę z Friedman LLP, który to miał przeprowadzić audyt giełdy. Tego samego miesiąca obie firmy dostały również upomnienie do stawiennictwa przed amerykańską Komisją Towarowych Kontraktów Terminowych (Commodity Futures Trading Commission, CFTC) w związku z niejasnościami wokół monety Tether.

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności