PlayWay startuje z platformą nagradzającą pomysłodawców gier

Blockchain Wiadomości litec

PlayWay uruchomiło wczoraj platformę dla graczy „Need for Game Idea”. Stoi za nią spółka zależna PWay. Dostęp do niej jest […]

bitbay zonda

PlayWay uruchomiło wczoraj platformę dla graczy „Need for Game Idea”. Stoi za nią spółka zależna PWay. Dostęp do niej jest darmowy i jest ona dostępna we wszystkich niemal państwach świata. Rozpoczyna się też dystrybucja tokenów PWay.

PlayWay z platformą dla graczy

„Zarząd PlayWay S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, iż w dniu dzisiejszym platforma internetowa pod nazwą Need for Game Idea zostanie oddana do użytku wszystkich zainteresowanych internautów oraz graczy”

– przekazano w komunikacie.

Dalej podano więcej szczegółów:

„Platforma Need for Game Idea zostanie udostępniona graczom oraz internautom równocześnie na wszystkich kontynentach oraz niemal wszystkich państwach na świecie.”

Celem platformy jest zbieranie od graczy pomysłów na nowe gry. Co ciekawe autorzy najciekawszych koncepcji będą wynagradzani w PWAY, czyli tokenach spółki, które będą z kolei notowane na giełdach kryptowalut, ale też będzie można na nie kupować unikalne rzeczy i płacić za usługi związane z grami oraz mieć wpływ na rozwój platformy.

Jak stworzyć grę swoich marzeń?

playwayBy zgłosić swój pomysł na grę wystarczy zarejestrować się na Need for Game Idea za pomocą konta na platformie Steam.

Każdy użytkownik może zgłosić jeden pomysł, za który otrzyma 1 token PWAY. Jeśli projekt ten spodoba się firmie, cały koncept zostanie opublikowany w wewnętrznym systemie PlayWay, dostępnym dla spółek deweloperskich grupy.

Następnie autor pomysłu, już po zawarciu umowy przenoszącej prawa autorskie do koncepcji, otrzyma 100 PWAY i gwarancję 5 proc. udziału w zyskach ze sprzedaży gry, jeżeli zostanie ona wydana.

Sam token PWAY jest oparty o Ethereum. Na rynku ma pojawić się jego ograniczona ilość: 42 111 111 sztuk.

Cała platforma ma być w dłuższym okresie finansowana z udziałów w zyskach gier, które zostaną stworzone właśnie na bazie pomysłów użytkowników. Platforma będzie bowiem pobierać od deweloperów z grupy PlayWay 6 proc. zysków ze sprzedaży gier. Potem ma przekazać, już w tokenach PWAY, które platforma będzie skupować z rynku według ściśle określonych zasad, równowartość 5 proc. zysków z gier ich pomysłodawcom.

Tagi
gry playway tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.