bitcoin cena kurs bitcoina

PlanB zaktualizował swój model S2F! Pierwsza czerwona kropka sygnałem nadchodzącego, czwartego cyklu wzrostów

Wiadomości

Kurs Bitcoina od kilku dni stabilnie utrzymuje się powyżej 9000 USD, na celowniku wielu traderów widnieje kolejny ważny poziom czyli 10 000 USD. Tymczasem jeden z uznanych analityków Bitcoina, występujący pod pseudonimem “PlanB”, opublikował aktualizację swojego modelu Stock-to-Flow (S2F).

Pierwsza czerwona kropka na wykresie S2F

Model S2F jest jednym ze sposobów wyceny, stosowanym przy pomiarze stopnia rzadkości aktywa. Według założeń modelu, bieżąca podaż Bitcoina podzielona przez roczną stopę produkcji nowej ilości BTC, która wchodzi do obiegu, daje nam współczynnik, na podstawie którego aktywa są wyceniane przez inwestorów ze względu na ich niedobór.

PlanB, który twierdzi, że jest członkiem zespołu zarządzającego aktywami o wartości około 100 miliardów dolarów, opublikował wczoraj aktualizację modelu S2F w odniesieniu do Bitcoina.

Współczynnik S2F dla Bitcoina wynosi teraz 50, dla porównania: złota 62 a srebra 22.

Na długo wyczekiwanej aktualizacji, pojawiła się pierwsza czerwona kropka, która ma zwiastować rozpoczęcie czwartego cyklu wzrostów. Ostatni, trzeci cykl, miał miejsce w 2017 a jego owocem był wzrost kursu BTC do ponad 20 tysięcy dolarów.

BTC po 100 tysięcy dolarów

Cykl z 2017 roku, przyniósł dziesiątki ekscytujących projektów w szerokim zakresie dziedzin, w tym płatności, finansów, gier, infrastruktury i aplikacji internetowych”

Co przyniesie nam nowy, zapowiadany cykl? Na celowniku widnieje astronomiczna (na pierwszy rzut oka) cena 100 000 USD za BTC, którą sam PlanB zapowiadał pod koniec ubiegłego roku.

Gdzieś pomiędzy rokiem a półtora, po halvingu [maj 2020 rok], powiedzmy przed Bożym Narodzeniem 2021, Bitcoin powinien kosztować lub przekroczyć 100 000 USD.”

– komentuje PlanB.

Jeśli tak się nie stanie, cały model S2F oraz każdą predykcje trzeba będzie unieważnić i nanieść poprawki. Do tej pory S2F doskonale się sprawdzał. Po halvingu z 2012 roku, kurs Bitcoina po jedenastu miesiącach osiągnął swój szczyt. ATH Bitcoina z 2017 roku, zostało ustanowione po osiemnastu miesiącach a więc predykcje wykonane z uwzględnieniem modelu S2F, były niemalże zgodne z rzeczywistą ceną Bitcoina.

Czy tym razem będzie podobnie? W 100% nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, ale warto wziąć pod uwagę założenia modelu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin kurs PlanB S2F

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.