pal bitcoin

PlanB: supercykl Bitcoina jeszcze się nie rozpoczął

Analityk ukrywający się pod pseudonimem PlanB, twierdzi, że nie widzi jeszcze, by Bitcoin rozpoczął swój supercykl, który mógłby podnieść cenę kryptowaluty do poziomu 1 miliona dolarów.

PlanB: inwestorzy dzielą się na grupy

W swoim nowym tweecie PlanB cytuje Chicago Booth Review, który to portal opublikował artykuł, w którym przedstawiono, w jaki sposób można pogrupować uczestników rynku zgodnie z ich sposobem myślenia. Pierwsza grupa niewiele myśli podczas inwestowania. W tym czasie grupa trzecia – eksperci – jest w stanie przewidzieć, co myślą inni inwestorzy, aby podjąć bardziej przemyślane decyzje.

PlanB podkreśla, że ​​oznacza to, że ​​większość uczestników rynków kryptowalut też jest irracjonalna.

“Kluczowa jest wiedza, że istnieją ludzie na poziomie zero (> 50), poziomie pierwszym (ok. 33), poziomie drugim (ok. 22), poziomie X (ok. 0-5). (…) Poziom X jest zbyt racjonalny w niektórych przypadkach (np. inwestowanie)” – napisał.

planbSupercykl Bitcoina

PlanB twierdzi przy okazji, że cena BTC wynosząca aż 1 mln USD jest dziś mało realna. Jego zdaniem sugeruje to, że większość inwestorów nadal nie myśli o przyszłości kryptowaluty i nie patrzy na nią w szerzy sposób. Podkreślił, że takie osoby nie znają właściwej wartości Bitcoina.

„Myślisz, że wszyscy inni ludzie też są racjonalni, ale tak nie jest. Wiele osób w ogóle nie myśli lub niczego nie rozumie. Większość ludzi myśli tylko o jeden lub dwa kroki do przodu. Rynek to właśnie większość ludzi” – wyjaśnił.

Mimo tego PlanB uważa, że cena BTC przekroczy wkrótce poziom 100 000 USD. Jak zasugerował w innym tweecie, jest zbyt wcześnie na pęknięcie bańki na BTC. Ta trwa dopiero 3,5 miesiąca.

Moim zdaniem BTC nie zatrzyma się na 100 000 USD

– dodał.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin kurs cena bitcoina cena btc kurs bitcoin kurs bitcoina PlanB
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.