Deutsche Bank, Visa i Binance rozmawiają nt. przejęcia giełdy Bithumb

bitbay zonda

Plotki na temat sprzedaży Bithumba narastają. Jak donoszą media, Deutsche Bank, Visa, Binance i Naver rzekomo prowadzą rozmowy dot. kupna udziałów (lub nawet całkowitego przejęcia) największej giełdy kryptowalut w Korei Południowej.

Deutsche Bank, Visa i Binance chcą przejąć giełdę Bithumb?

Atmosfera wokół sprzedaży Bithumba zagęszcza się. Zgodnie z ostatnimi pogłoskami medialnymi, bank Morgan Stanley złożył ofertę kupna giełdy i rzekomo próbował już nawet zawrzeć stosowną umowę z Vidente, firmą produkującą sprzęt wideo, która posiada 10% udziałów Bithumba.

Przypomnijmy, że już we wrześniu zeszłego roku firma księgowa Samjong KPMG, doradca Bithumba w zakresie fuzji i przejęć, potwierdziła portalowi Cryptonews.com, że giełda faktycznie jest na sprzedaż. Cena może robić wrażenie. Sugeruje się, że chodzi o kwoty od 430 do 602 mln USD. Zdaniem niektórych ekspertów, wartość rynkowa platformy jest jednak dużo wyższa.

Do tego teraz dowiadujemy się, że Deutsche Bank, Visa, Binance i Naver ponoć także dołączają do gry.

Przedstawiciele Navera spotkali się podobno z decydentami Vidente, aby omówić możliwą umowę kupna-sprzedaży. Jako akcjonariusz mniejszościowy, ten drugi podmiot ma prawo do statusu preferowanego oferenta, co umacnia jego rolę w czasie negocjacji i w procesie sprzedaży.

Deutsche Bank VisaBithumb jest łakomym kąskiem dla gigantów

Warto dodać, że w tym roku konkurencja na rynku giełd kryptowalut staje się coraz intensywniejsza. Do tego wolumeny na tego typu platformach w Korei Płd. osiągają nowe maksima. Wraz z rozwojem rynku rośnie też wycena Bithumba. Ponoć wartość giełdy może urosnąć nawet do 2,7 mld USD. Według Fn News, nieformalna wycena rynkowa platformy wynosi obecnie “tylko” około 1,8 mld USD.

Początkiem roku mówiło się, że to Nexon, południowokoreański konglomerat z rynku gier,  jest już właściwie gotowy do przejęcia Bithumba. Podawano nawet cenę transakcji – miało być to około 460 milionów USD. Sprawę szybko zdementowano.

Równolegle trwa dochodzenie w sprawie dyrektora Bithumb w związku z zarzutami dot. oszustwa. To zaś jeszcze bardziej podniosło wątpliwości co do perspektyw giełdy uzyskania prawnie wymaganej rejestracji ze strony władz Korei Płd.

Tagi
Binance bithumb Deutsche Bank giełda kryptowalut Visa

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.