akoin akon miasto

Pilotaż Akoin w Mwale Medical and Technology zakończony

Pozostałe
bitbay zonda

Akoin (AKN), kryptowalutowy projekt opracowany przez senegalsko-amerykańskiego piosenkarza Akona, zakończył pilotażowy etap wdrażania w kompleksie Mwale Medical and Technology City w Kenii.

Akoin gotowy do wdrożenia

Faza próbna została uruchomiona jeszcze w listopadzie 2020 r. w momencie notowania AKN na giełdzie kryptowalutowej Bittrex. Po sukcesie początkowego pilotażu, kryptowaluta Akoin jest teraz gotowa do pełnego wdrożenia w kompleksie o wartości 2 miliardów dolarów.

Komentując sukces programu pilotażowego, prezes i współzałożyciel Akoin – Jon Karas ujawnił, że wdrożenie zostało przyjęte z “wielkim entuzjazmem”. Po pełnym wdrożeniu, AKN będzie dostępny do adopcji wśród 5000 pracowników szpitala, 2000 sprzedawców i ponad 35 000 mieszkańców MMTC. W sumie, zespół Akoin szacuje, że obiekt przyniesie ponad 5 milionów dolarów w transakcjach przy użyciu tokenów AKN.

Zgodnie z ogłoszeniem, wykorzystanie AKN powinno wzrosnąć, tak aby pokryć 20 000 pracowników MMTC. Zespół projektu szacuje, że do końca 2022 roku AKN będzie jedyną cyfrową walutą w obiekcie, przetwarzającą transakcje o wartości od 1,7 do 2 miliardów dolarów rocznie.

Jedyna cyfrowa waluta w całym kompleksie

Ponieważ Akoin ma być jedyną walutą wykorzystywaną w kompleksie, pracownicy i mieszkańcy mogą otrzymywać swoje wynagrodzenia w AKN. Token będzie również wykorzystywany m.in. do mikrotransakcji, transferów pieniężnych peer-to-peer oraz mobilnych doładowań.

W ramach projektu, zespół Akoin wyda fizyczną kartę połączoną z portfelem AKN. Pozwoli ona użytkownikom na dokonywanie transakcji za pośrednictwem 40 milionów globalnych platform handlowych. Według Lynn Liss, współzałożycielki Akoin, projekt planuje wykorzystać wnioski wyciągnięte z wdrożenia AKN w MMTC jako wzór do skalowania adopcji tokena na całym kontynencie.

W rzeczywistości Akoin jest planowaną oficjalną walutą futurystycznego miasta Akon, które jest obecnie budowane w Senegalu. Fundacja Akon rozwija również inkubator blockchain w MMTC.

Tagi
akoin akon Mwale Medical and Technology City

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.