fbpx

Wiadomości

Pierwszy w historii halving Bitcoin Cash już za chwilę. Co dzieje się w sieci BCH ?

Bez wątpienia, najważniejszym wydarzeniem w kryptowalutowym świecie, będzie majowy halving Bitcoina (BTC). Po drodze czekają nas jeszcze dwa halvingi forków […]

bitbay

Bez wątpienia, najważniejszym wydarzeniem w kryptowalutowym świecie, będzie majowy halving Bitcoina (BTC). Po drodze czekają nas jeszcze dwa halvingi forków Bitcoina: Bitcoin Cash (BCH) oraz Bitcoin SV (BSV). Obie kryptowaluty, zgodnie z przewidywaniami, notują znaczne wzrosty kursów. Podobnej reakcji należy oczekiwać przed zbliżającym się halvingiem BTC.

„Dziewiczy” halving Bitcoin Cash

Pierwszą siecią, która zmniejszy nagrodę za wydobycie bloku będzie BCH. Warto wspomnieć, że jest to „dziewiczy” halving BCH. Po wydobyciu bloku o numerze 630 000, nagroda dla górników spadnie z 12,5 do 6,25. W momencie pisania tego artykułu sieć Bitcoin Cash wydobyła 629 980 bloków a do halvingu pozostało niewiele ponad 4 godziny.

Średni czas wydobycia bloku w sieci BCH wynosi: 568 sekund. Na ten moment, w sieci mamy 1383 nody, które czuwają nad poprawnością transakcji. Rozmiar blockchaina BCH osiągnął 146.64 GB.

Zgodnie z przewidywaniami analityków, kurs Bitcoin Cash wzrósł przed halvingiem i w ciągu ostatnich 24h poszybował w górę o 12% i wynosi obecnie 277$.

Obecnie liczba monet BCH w obiegu wynosi 18,374,827 BCH, i oczywiście, podobnie jak w przypadku Bitcoin, maksymalna podaż jest ograniczona do 21 milionów.

Halving Bitcoin Cash i BSV ma miejsce wcześniej niż w BTC, ze względu na konieczność dostosowania trudności kopania BCH.

Jeżeli chodzi o kurs, to zadziwiająco dobrze pod tym względem wygląda Bitcoin SV, który notuje wzrosty na poziomie 15%. Halving kryptowaluty Craiga Wrighta spodziewany jest za około 39 godzin.

Czy przed havlingiem Bitcoina zobaczymy podobne wzrosty ?

Patrząc na wzrosty cenowe hard forków BTC, jest duża szansa, że podobne skoki kursów czekają Bitcoina. Giełdy i kantory kryptowalutowe na świecie informują o napływie inwestorów kupujących BTC. Z pewnością , jednym z czynników napędzających koniunkturę jest zbliżający się halving.

Jeśli część górników wspierających sieci BCH i BSV, po halvingu tych kryptowalut , zdecyduje się dołączyć do sieci Bitcoina, wzrost kursu najpopularniejszej kryptowaluty może nastąpić dużo wcześniej niż kilka dni przed zmniejszeniem nagród.

Bitcoina możecie kupić za PLN na polskich giełdach kryptowalut takich jak: CoinquistaBitBay .

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.