Peter Schiff twierdzi, że ostatnie wzrosty Bitcoina były manipulacją

Wiadomości

Znany krytyk Bitcoina, Peter Schiff, po raz kolejny wyprowadził cios w kierunku BTC. Podczas wymiany zdań na tweeterze z Tylerem […]

Znany krytyk Bitcoina, Peter Schiff, po raz kolejny wyprowadził cios w kierunku BTC. Podczas wymiany zdań na tweeterze z Tylerem Winklevossem, stwierdził on, że ostatni rajd Bitcoina z poziomu 9100 dolarów do 9600 dolarów był manipulacją.

Peter Schiff vs Tyler Winklevoss

Peter Schiff odpowiedział na tweet współzałożyciela i dyrektora generalnego Gemini Exchange, Tylera Winklevossa. Winklevoss napisał, że Bitcoin przeciwstawił się dezinformacji opublikowanej przez Goldman Sachs, który doradzał aby nie inwestować w BTC i kryptowaluty.

Dzień po tym, jak Goldman Sachs mówi, żeby nie kupować Bitcoina, rośnie on +$500/

Peter Schiff w odpowiedzi napisał, że Bitcoin to piramida finansowa, której skończyła się „podaż głupców”.  Dodał, że wieloryby takie jak Tyler Winklevoss manipulują ceną, próbując zmniejszyć wpływ złych wiadomości na rynek. Całą konwersację możecie zobaczyć poniżej:

W odpowiedzi, Tyler Winklevoss sarkastycznie stwierdził, że „podaż głupców” nie skończy się tak długo, jak długo będą w pobliżu takie osoby jak Peter Schiff.

Obydwaj inwestorzy mają tych samych wrogów

Peter Schiff jak i Tyler Winklevoss wierzą w dwa różne aktywa: złoto i Bitcoin (BTC). Jednak pomimo różnic, obaj panowie przy wielu okazjach wyrażali swoją dezaprobatę dla Fedu, który nieustannie drukuje dolary amerykańskie, aby zrównoważyć skutki ekonomiczne wywołane pandemią. Peter Schiff, we wtorek doradzał inwestorom, aby zainwestowali w złoto i srebro, ponieważ Fed ma nieograniczone możliwości w zakresie drukowania pieniędzy. Napisał on na swoim tweeterze:

Jerome Powell powiedział właśnie, że nie ma żadnych ograniczeń co do tego, jak duży może być bilans FED, i że FED może nieskończenie zwiększać podaż pieniądza, nigdy nie martwiąc się o inflację powodującą wzrost cen konsumpcyjnych.

Kup teraz złoto i srebro.

Tyler Winklevoss powiedział inwestorom, aby uważali na drukowanie pieniędzy przez banki centralne. Ostatnio wydał on oświadczenie krytykujące Bank Anglii za rozważanie wprowadzenia negatywnych stóp procentowych. Na tweeterze napisał, że takie działanie uczyniłoby trzymanie pieniędzy „pod materacem” bardziej atrakcyjnym niż w banku. Dodając #Bitcoin na końcu, podkreślił, że Bitcoin jest najlepszym zabezpieczeniem przed taką sytuacją.

Tagi
drukowanie pieniędzy manipulacja bitcoin Peter Schiff Peter Schiff bitcoin Winklevoss

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.