za
peter schiff

Peter Schiff uważa, że polityka Joe Bidena doprowadzi USA do katastrofy

Ekonomista Peter Schiff ostrzegł, że Bidenomika, polityka gospodarcza Joe Bidena, „wkrótce zostanie zdemaskowana ze względu na oszustwo, jakim jest”. Stanie się to “w miarę jak inflacja i bezrobocie będą rosły, podczas gdy gospodarka się ochładza”. Ostrzegł, że “jeśli Amerykanie uważają, że gospodarka jest obecnie w złym stanie”, wkrótce mogą przekonać się, czym jest prawdziwy kryzys. Jego zdaniem dolar straci na wartości, a “zarówno inflacja, jak i stopy procentowe gwałtownie wzrosną”. Wprowadzi to gospodarkę w głębszą recesję, powodując utratę pracy przez wiele osób. „To jest prawdziwa Bidenomika”, dodał.

Peter Schiff ostrzega przed kryzysem

W wywiadzie dla Real America Schiff ponownie ostro skrytykował politykę gospodarczą prezydenta Joe Bidena. Jest zdania, że Amerykanie jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego, co się dzieje i co ich czeka. A czekać ma ich wysokie bezrobocie oraz upadek dolara.

Ekonomista wskazał, że nowe dane nie nastrajają optymizmem. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że rynek wygenerował w USA najmniej nowych miejsc pracy od marca br. Do tego nastroje konsumentów są niemal rekordowo złe.

Bidenomika wkrótce zostanie zdemaskowana jako oszustwo, ponieważ inflacja i bezrobocie wzrosną, a gospodarka się ochłodzi

– dodał.

Ostrzegł, że inflacja będzie rosła, dopóki rząd będzie nadal pożyczał i wydawał.

Obecnie jednak ceny w USA rosną w coraz mniejszym stopniu. Schiffowi chodzi zapewne o trend długoterminowy.

peter schiff joe biden
Źródło: https://www.statista.com

Inni też krytykują Bidena

Schiff nie jest w swojej krytyce odosobniony. Ekonomista Steve Hanke też jest zdania, że Bidenomika oznacza „lekkomyślne wydawanie” i „wyższe ceny”.

joe biden

Z kolei kongresman William Timmons uważa, że „Bidenomika miażdży amerykański sen”. Jego kolega po fachu, republikański kongresmen Tom Emmer, poszedł o krok dalej:

(…) odejście prezydenta Bidena [do gospodarki] jest albo jawnym kłamstwem, albo całkowitą ignorancją w stosunku do zmagań, z jakimi borykają się codzienni Amerykanie.

Jego zdaniem Republikanie z Izby Reprezentantów “poważnie traktują niebezpieczną sytuację finansową kraju, podczas gdy Demokraci (…) ignorują skutki, jakie niesie ona dla zwykłych Amerykanów. Obniżenie ratingu kredytowego Fitch dla Stanów Zjednoczonych powinno być sygnałem ostrzegawczym dla Demokratów”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności