za
paypal wolumen

PayPal uruchomi handel kryptowalutami w Wielkiej Brytanii

2021-07-30
Kryptowaluty
1,5% dla maluszka

Globalna platforma płatnicza PayPal rozważa Wielką Brytanię jako następny rynek, na którym chce rozbudować swoje usługi handlu kryptowalutami.

Handel krypto na PayPalu w UK

Według środowego raportu finansowego firmy za drugi kwartał, PayPal bardzo dobrze poradził sobie z handlem kryptowalutami w tym okresie. Dyrektor generalny Dan Schulman stwierdził, że Wielka Brytania będzie prawdopodobnie kolejnym krajem, w którym firma zaoferuje handel kryptowalutami.

Tak, cóż, nadal jesteśmy naprawdę zadowoleni z rozmachu, jaki widzimy na kryptowalutach. […] Zamierzamy wystartować, miejmy nadzieję, że może nawet w przyszłym miesiącu w Wielkiej Brytanii, otworzyć tam handel.

Schulman dodał też, że firma ciągle wprowadza do swojej platformy nowe funkcjonalności. Dyrektor podkreślił m.in. zwiększenie limitów zakupu cyfrowych aktywów do 100 000 USD tygodniowo.

PayPal pracuje również nad integracją otwartej bankowości. Według Schulmana “zwiększy to zdolność do pełnej integracji z ACH i wykonywania szybszych płatności.” ACH – Automated Clearing House, to usługa płatnicza, która umożliwia sprzedawcom elektroniczne zbieranie płatności od klientów poprzez bezpośrednie obciążanie ich kont bankowych lub oszczędnościowych.

Schulman ujawnił, że przychody Pay with Venmo wzrosły o 183% rok do roku. Co więcej, na platformie spółki zależnej nastąpiła silna adopcja i wzrost handlu kryptowalutami. Venmo uruchomiła krypto usługi dla około 70 milionów użytkowników w połowie kwietnia.

Integracja DeFi?

Jeśli chodzi o zdecentralizowane finanse, Schulman zasugerował, że PayPal przygląda się “temu, jak wygląda następna generacja systemu finansowego” i jak zintegrować smart kontrakty i zdecentralizowane aplikacje z platformą:

Jak możemy używać smart kontraktów bardziej efektywnie? Jak możemy zdigitalizować aktywa i otworzyć je dla konsumentów, którzy wcześniej mogli nie mieć do nich dostępu? Istnieje również kilka interesujących aplikacji DeFi. I tak pracujemy naprawdę ciężko.

Komentarze pojawiają się w tym samym czasie, w którym wyciekło wideo z zeszłotygodniowej konferencji EthCC w Paryżu. Ujawniło ono, że największa na świecie zdecentralizowana giełda, Uniswap, prowadziła rozmowy z PayPalem.

PayPal stworzy też “super aplikację”, która będzie oferować oszczędności o wysokiej rentowności, wczesny dostęp do bezpośrednich funduszy depozytowych, możliwości przesyłania wiadomości i dodatkowe funkcje kryptowalutowe.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności