za

Senator Pat Toomey krytykuje SEC za politykę dotyczącą kryptowalut

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Amerykański senator Pat Toomey uważa, że Kongres USA powinien zapewnić ramy regulacyjne dla rynku kryptowalut. Podkreślił, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie działa na tym polu zbyt sprawnie. Dodał, że jej przewodniczący – Gary Gensler – powinien wyjaśnić, jaki jest jego pomysł na regulacje branży blockchaina.

Senator USA chce, aby to Kongres zajął się kryptowalutami

Amerykański senator Pat Toomey, członek Senackiej Komisji Bankowej, omówił temat regulacji rynku kryptowalut w wywiadzie dla Bloomberga.

Zauważył, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zbyt wolno prowadzi proces regulacji.

– Myślę, że problem polega na tym, że SEC nie udostępnia nam ram, z których korzysta – dodał.

Senator odniósł się też do słów przewodniczącego SEC, Gary’ego Genslera, który powiedział, że większość tokenów to papiery wartościowe.

– Myślę, że rozsądni ludzie mogą się z tym nie zgodzić – odparł Toomey.

Jego zdaniem to Kongres powinien zacząć szybko regulować rynek cyfrowych aktywów. Sugerował, że SEC na tym polu zawodzi.

– Myślę, że tak naprawdę to Kongres powinien wkroczyć i udzielić wskazówek – powiedział. – Uważam, że kryptowaluty są wystarczająco różne, nawet jeśli chcesz argumentować, że te tokeny są papierami wartościowymi – dodał. Bezsporne jest jego zdaniem to, że kryptowaluty „bardzo różnią się od akcji lub obligacji”.

W międzyczasie prezes Gensler jest nam winien znacznie większą jasność co do tego, jak i dlaczego zamierza stosować przepisy SEC – kontynuował krytykę SEC.

SEC przechodzi do kontrofensywy

Dodajmy, że sam krytykowany przez senatora Gensler niedawno ujawnił, że poprosił personel zarządzanej przez niego Komisji o dopracowanie przepisów dot. kryptowalut. Ponadto powiedział, że „poprosił pracowników SEC o bezpośrednią współpracę z przedsiębiorcami w celu zarejestrowania i uregulowania ich tokenów, w stosownych przypadkach, jako papierów wartościowych”. Regulator papierów wartościowych tworzy również specjalne biuro do przeglądu zgłoszeń dot. kryptowalut.

Niedawno szef SEC zasugerował, że wszystkie tokeny, które są emitowane za pomocą algorytmu Proof-of-Stake – a więc od 15 września także ether – są papierami wartościowymi.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 432,53 USD0,01%
Ethereum logo
EthereumETH
3513,84 USD0,21%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,36 USD0,86%
Solana logo
SolanaSOL
134,57 USD-1,42%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3514,07 USD0,20%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,06%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,63 USD5,93%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,10%