Pat Toomey

Senator Pat Toomey ostrzega przed nowym prawem w USA: zdusimy tym innowacje!

bitbay zonda

– Kto wie, ile innowacji zamierzamy zdusić, kto wie, jakie nowe aplikacje nigdy się nie pojawią – powiedział senator Pat Toomey. Mówił oczywiście o poprawce dotyczącej kryptowalut, która ma uzupełnić ustawę o infrastrukturze, nad którą pracuje Kongres USA.

Pat Toomey ostrzega przez poprawką dotyczącą kryptowalut

Chodzi o nowelizację ustawy o infrastrukturze. Władze USA chcą zebrać z podatków 28 miliardów dolarów. Kwota ta ma zostać wydana na finansowanie infrastruktury. Nowe prawo ma objąć też podmioty z rynku kryptowalut. I tu pojawił się problem. Przepisy mają określać, czym lub kim jest broker na rynku cyfrowych walut. Różne propozycje powodują, że może się nim stać np. górnik, który kopie bitcoiny. W efekcie ten miałby zupełnie nowe obowiązku prawne. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Ostatnio senator Tom Carper przedstawił kompromisową poprawkę, uzgodnioną wcześniej z senatorami Patem Toomey’em, Cynthią Lummis, Robem Portmanem, Markiem Warnerem, Kyrsten Sinemą i Ronem Wydenem. Celem poprawki jest doprecyzowanie, kim jest broker kryptowalut.

Jak na razie poprawka nie została dodana do ustawy.

Pat Toomey

Wspomniany już Toomey mówił zaś publicznie o możliwych konsekwencjach pozostawienia ustawy w obecnej formie, czyli bez poprawki, którą zaproponował on i inni senatorowie. Powiedział, że górnicy, dostawcy sprzętu i oprogramowania oraz programiści prawdopodobnie będą musieli „dostarczyć informacji, których nie mają i których nie mogą uzyskać”.

– Wszystko, co chcę zrobić, to zagłosować nad poprawką, która naprawi to (…), w sposób, który ogranicza to [nowe prawo] do wąskiego grona ludzi, którzy faktycznie są pośrednikami, prowadzącymi scentralizowaną wymianę [kryptowalut] — powiedział Toomey.

Bałagan, którego mogło nie być

Jest zdania, że i tak Kongres wcześniej czy później znów zajmie się tą sprawą.

– Wrócimy do tego, ponieważ wyrządzimy tym wiele szkód. Kto wie, ile innowacji zamierzamy zdusić. Kto wie, jakie nowe aplikacje nigdy nie powstaną – ostrzegł.

Jego zdaniem nowe prawo “nie jest dobre” i zmusi docelowo władze do tego, by “posprzątać bałagan, któremu mogliśmy zapobiec”.

Dodajmy jednak, że nic nie jest jeszcze przesądzone. Jeśli ustawa zostanie przegłosowana w Senacie USA, nadal będzie musiała przejść przez Izbę Reprezentantów, zanim zostanie podpisana przez prezydenta Joe Bidena.

Tagi
btc kongres Pat Toomey prawo USA

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.